РФ поширює фейк про підготовку Україною вибуху «ядерної бомби»
Російські медіа поширюють заяви міноборони РФ зі звинуваченнями на адресу України про нібито «підготовку до використання зброї масового ураження».
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України в Telegram.
«Російські медіа поширюють заяви Міноборони РФ з вигаданими звинуваченнями на адресу України у підготовці до використання зброї масового ураження. Зокрема, в РФ заявляють, нібито СБУ «моделювала вибух у людному місці брудної ядерної бомби» та може її застосувати «під чужим прапором», — ідеться в повідомленні.
Російськими пропагандистами тиражуються звинувачення у використанні хімічної зброї, спробі спровокувати техногенну катастрофу, тестуванні фармакологічних препаратів на власному населенні, додали в ЦПД.
Такі брехливі бездоказові звинувачення російське командування вигадує регулярно для інформаційних операцій проти України.
Ворог намагається дискредитувати Україну на міжнародній арені, виправдати терор на тимчасово окупованих територіях України та змістити фокус уваги з воєнних злочинів РФ. Саме армія РФ застосовує заборонені хімічні речовини проти України, що стало підставою для запровадження міжнародних санкцій.
Зазначимо, нещодавно Служба зовнішньої розвідки РФ поширила інформацію про те, що Франція нібито хоче долучити свої приватні військові компанії до прямої участі у війні проти Росії. Це черговий російський фейк, заявили в Центрі протидії дезінформації у вівторок, 2 грудня.
СЗР РФ стверджує, що французький урядовий декрет дозволяє приватним військовим компаніям брати участь у війни на боці України. Росіяни заявляють про те, що французькі ПВК потрібні Україні для роботи у мобільних групах ППО та на озброєнні, яке передала Франція.
«Мета таких заяв очевидна: Кремль намагається перекласти відповідальність за продовження війни на європейські країни, створюючи враження, що саме вони «підштовхують» Україну до боротьби. Подібні фейки РФ видавала неодноразово. Тоді як насправді єдиною причиною затяжної війни є російська агресія та відмова кремля припинити бойові дії», — наголосили в ЦПД.
Зазначається, що подібна пропаганда допомагає Росії керувати свідомістю соціуму, впроваджуючи думки про те, що російська армія воює не лише з Україною, але з країнами Європи. Фейки дають Росії можливість пояснити своїй аудиторії, чому війна триває так довго та чому на неї витрачають багато ресурсу, вказуючи на те, що «РФ протистоїть переважаючим силам».
Нагадаємо, раніше Міноборони Франції спростувало заяви російської розвідки про нібито підготовку до відправлення 2000 солдатів в Україну, назвавши це інформаційною атакою.
Подпишитесь на новости
























