Рада ввела санкції проти банків РФ, забрала мандат у Трухіна і відсторонила Лероса

Верховна Рада підтримала постанову про введення санкцій проти всіх банківських та фінансових установ країни-агресора Росії терміном на 50 років.

Відповідну постанову №9045 про затвердження рішення РНБО напередодні вніс до Ради президент Володимир Зеленський. На сьогодні цей документ підтримали 325 народних депутатів.

Санкції вводяться проти всіх банків РФ, зокрема і Центробанку, кредитних організацій, операторів платіжних систем, учасників ринку, страхових підприємств та інших установ терміном п’ятдесят років.

Обмеження включають 10 пунктів, зокрема зупинку операцій із активами, заборону встановлення ділових відносин, зокрема кореспондентських, заборону укладання угод і здійснення інвестицій на користь фінустанов РФ.

Крім того, заборонено купівлю цінних паперів та інших фінансових інструментів, за винятком відчуження (у тому числі безоплатного) цінних паперів на користь України.

Також санкції передбачають зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань на користь Росії, зупинку обслуговування електронних платіжних засобів (перекази, здійснення розрахунків та видачу готівки).

Лероса відсторонили

Крім того, Рада ухвалила рішення відсторонити позафракційного народного депутата Гео Лероса від участі в засіданнях до кінця року, за словами нардепа, через критику на адресу глави Офісу президента Андрія Єрмака.

«Сьогодні Верховна Рада відсторонила мене до кінця року від засідань Верховної Ради», — написав Лерос у Фейсбук. 

Нардеп вважає, що причиною відстворення є те, що він назвав главу Офісу президента Андрія Єрмака «фсбешною гнидою» в його присутності.

Нардеп Олексій Гончаренко повідомляє, що за відтворення проголосували  «Слуги» (192), «Довіра» (12), «За майбутнє», «Відновлення України» (14), «Батьківщина» (10) та «ОПЗЖ».

Крім того, Гончаренко пояснив, що засідання Ради не закривалося з 24 лютого 2022 року, оскільки «під час дії воєнного стану засідання Ради не закривається, тобто Лероса відсторонили від участі в роботі Верховної Ради до кінця війни«.

У Трухіна забрали мандат

Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Олександра Трухіна (на фото). Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.

«Рада підтримала припинення повноважень нардепа Олександра Трухіна», — написав він і додав, що прийняття відповідного проекту постанови №9056 підтримали 288 народних депутатів.

Раніше у четвер стало відомо, що Трухін написав заяву про складання мандата. Згідно з Конституцією, нардеп достроково припиняє свої повноваження у разі набуття законної чииності обвинувальним вироком щодо нього.

Як відомо, у серпні 2021 року Олександр Трухін потрапив у ДТП та пропонував поліцейським хабар у розмірі 150 тисяч. Незабаром після цього Трухіна виключили із партії Слуга народу, а пізніше йому повідомили про підозру.

Напередодні стало відомо, що у суді Трухін визнав, що пропонував хабар копам, і уклав угоду зі слідством.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Битва за молоко, между котом и козленком (видео)

12.03.2016 - 19:58
На этом видео разгорается настоящая битва. Битва за молоко, между котом и козленком. Не проявляя особой агрессии, они пытаются перехватить друг у друга бутылку с соской. ...

Онуфриев побил рекорд НБА в конкурсе трехочковых бросков, видео

28.01.2018
Без преувеличения знаменательное событие произошло ...