Рада схвалила штрафи за порушення комендантської години

Верховна Рада підтримала законопроект про впровадження системи штрафів за порушення комендантської години. У першому читанні за нього проголосували 233 народні депутати. Про це свідчить «картка» законопроєкту на сайті парламенту.

Штрафи будуть у межах від 8.5 тисяч до 17 тисяч гривень.

Нагадаємо, 8 листопада Верховна Рада ухвалила рішення про продовження після 15 листопада воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів — до 14 лютого 2024 року. Це після повномасштабного вторгнення було вже дев’яте голосування парламенту за встановлення або продовження воєнного стану. І увесь цей час практично на всій території України, окрім тимчасово окупованої та Закарпатської області, встановлено комендантську годину.

На Закарпатті вирішили не встановлювати комендантської години, оскільки область — далеко від лінії фронту, і туди в перші ж дні війни приїхали понад 600 тисяч переселенців, які разом з дітьми шукали мирне життя.

Зараз безпосередньо за порушення комендантської години покарання в Україні не передбачено. Якщо поліція виявить на вулиці когось у заборонений час, може з’ясувати, що людина робить надворі, перевірити документи, провести профілактичну бесіду й відпустити. Коли ж ніякого посвідчення особистості немає, патрулі можуть доставити порушника до відділку для встановлення його даних. Якщо він поводитиметься агресивно, то за відмову від виконання законного розпорядження або вимоги патрульних йому загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт на строк до 15 діб.У випадку коли порушник досить активно чинить опір, йому загрожує штраф на суму від 17 тис. до 34 тис. грн або позбавлення волі на строк до 5 років. Ось тому депутати, зважаючи на те, що ми вже досить довго живемо з комендантською годиною, вирішили ввести конкретне покарання порушникам її.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Порошенко и Гройсман обратились к украинцам по вопросу национализации Привата: видео

19.12.2016 - 12:27
Президент Украины Петр Порошенко обратился к гражданам с объяснением ситуации вокруг Приватбанка. В частности, он отметил, что банк является системным и влияющим на всю финансово-экономическую ситуацию в стране, потому государство ...

В Москве растет число жертв мощного урагана: видео

21.04.2018
В столице России Москве сегодня ...

Шахтер вырвал победу у Зари: видео голов

12.03.2017
После неожиданного поражения «Динамо» в ...