Про що домовились Байден і Зеленський
Сполучені Штати від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну разом із союзниками надали сотні одиниць військової техніки, щоб Київ зміг захистити себе. Про це у середу, 21 грудня, заявив президент США Джо Байден на прес-конференції у Білому домі за підсумками переговорів із Володимиром Зеленським.
«Ми надавали стійкий потік зброї, включаючи системи протиповітряної оборони, артилерійське озброєння і не тільки. І ми робили це не самі. Із самого початку США закликали союзників з усього світу допомогти Україні та накласти безпрецедентні — підкреслю це слово — санкції та експортний контроль, ускладнивши для Кремля ведення цієї жорстокої війни», — сказав він.
«Понад 50 держав зобов’язалися передати майже 2000 одиниць танків та іншої військової техніки, понад 800 артилерійських систем, понад два мільйони артилерійських снарядів та понад 50 сучасних реактивних систем залпового вогню. Разом ми надали мільярди доларів фінансової підтримки, щоб уряд України міг і надалі надавати послуги «, — додав Байден.
Крім того, за словами американського президента, Сполучені Штати прийняли понад 221 тисячу українців, які шукали притулку з початку повномасштабного вторгнення РФ, а Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про виділення 374 мільйонів доларів на гуманітарну допомогу українцям.
На питання журналістки, чи не варто США задовольнити всі військові запити України, аби та змогла перемогти Росію, Байден сказав: «Цей хлопець скаже – так», вказуючи на Володимира Зеленського.
Раніше Байден так само пожартував під час відповіді президента України на питання про додаткову військову допомогу. Коли Зеленський говорив, що в разі чергової ескалації приїде до Білого дому й проситиме про ще більше ЗРК Patriot, Байден відповів: «Працюємо над цим».
Байден вважає, що президент Росії не має наміру домовлятися з Україною про мир. Лідер США переконаний, що Росія має намір продовжувати агресію проти України.
«Путін не має наміру, він не має наміру зупиняти цю війну, і США хочуть підтримувати здатність України продовжувати захищати свою державу від російської агресії, доки вона триває», — заявив він.
Байден також наголосив, що Путін не налаштований на пошук миру, у той час як Україна та Зеленський «прагнуть миру».
«Я ніколи не бачив, щоб НАТО і ЄС були раніше настільки ж об’єднані, й не бачу жодних ознак того, що це зміниться. Ми згаємо, що на кону, надто – європейські країни», – зауважив американський президент.
Байден нагадав, що з часів Другої світової війни світ досі не був свідками масштабного вторгнення однієї країни в іншу, «і нема ознак того, що Путін змінить свою поведінку, якщо ми не чинитимемо спротив і не допомагатимемо Україні чинити опір».
«Путін думав, що послабить НАТО, натомість – зміцнив НАТО. Я колись казав, що він хотів би, аби Європа була розділена. А він призвів до більш об’єднаної Європи, а Швеція і Фінляндія приєднуються (до НАТО)», – наголосив президент США.
Нові санкції проти ПВК Вагнера
Міністерство торгівлі США в середу оголосило про нові обмеження на експорт технологій для російської приватної військової компанії «Вагнера» з метою подальшого обмеження її спроможностей через участь у російському вторгненні в Україну.
Про це повідомляє Reuters.
«Група «Вагнера» є однією з найвідоміших найманських організацій у світі, яка активно вчиняє звірства та порушує права людини по всій Україні», – заявив заступник міністра торгівлі США з питань промисловості та безпеки Алан Естевес.
«Сьогодні ми надсилаємо чіткий сигнал недержавним суб’єктам, які прагнуть підхопити естафету жорстокості від путінської армії, що хитається, що міністерство торгівлі США без вагань буде діяти проти них», – наголосив він.
Відповідно до обмежень, ПВК «Вагнера» тепер будуть визначатися як «кінцевий користувач військового обладнання» і зазнає суттєвих обмежень, якщо спробує придбати будь-які технології, створені із залученням американського обладнання.

Подпишитесь на новости