По Трипільській ТЕС Росія вдарила новими ракетами Х-69

Сьогодні вранці російські фашисти майже зруйнували Трипільську ТЕС, яка живила Київську, Черкаську і Житомирську області.

Вважалося, що ворог використав ракети Кинджал, але це може бути не так. Росіяни насправді застосували нові крилаті ракети Х-69. Про це свідчать знайдені уламки цієї ракети, пише військовий портал Defense Express із посиланням на власні джерела.

Зазначається, що дальність пуску ракет становить близько 400 км, що перевищує оцінки дальності Х-69 у 300 км як чергової ітерації Х-59МК2.

«Це не перше використання Х-69 для удару по Україні, як мінімум, перша згадка про їх використання вперше з’явилась у лютому 2024 року, хоча поодинокі випадки були ще у 2023 році. Згодом ця неофіційна інформація знайшла підтвердження завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69», — йдеться в публікації.

Видання пише, що Х-69 — російська дозвукова крилата ракета для літаків тактичної авіації, запуск її можливий з літаків Су-34 та Су-35, і саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57.

«Попри те, що ця ракета дозвукова та має меншу бойову частину ніж «гіперзвуковий» Х-47М2 «Кинжал», використанням РФ саме Х-69 для удару по Трипільській ТЕС, як це не дивно, можливо вважати гіршою ситуацією», — пише Defense Express.

Як пояснює видання, по-перше, результативний удар цієї ракети свідчить про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону;.по-друге, її запуск з літаків тактичної авіації нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МиГ-31К, по-третє, її використання саме за рахунок запуску з Су-34 чи Су-35 може бути більш масовим за рахунок більшої кількості носіїв.

Але після того, як у РФ налагодять її повномасштабне серійне виробництво, бо наразі мова не йде про її запаси. На вже детально дослідженій у лютому ракеті номери відповідали виробництву в кінці 2023 року, — йдеться далі в публікації.

Повідомляється також, що дальність застосування цієї ракети у 400 км є достатньою для ураження значної кількості об’єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.

Нагадаємо, цього року Росія також завдавала удари по Києву і іншим містам ракетою Циркон.

Крім того, зафіксовані випадки обстрілів українських міст балістичними ракетами з КНДР KN23.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

КНДР в ответ на угрозы Трампа показала видео «уничтожения» американского авианосца

24.09.2017 - 13:31
Трамп: «Если министр из КНДР повторил мысли маленького человека-ракеты, то долго они не протянут» Противостояние между США и КНДР за последние дни приобрело угрожающий накал. В ответ на вчерашний полет ...

В России ветром снесло крышу жилой пятиэтажки (видео)

21.03.2016
В Красноярском крае России сильный ...