Пентагон заявив, що Китай масово постачає РФ дрони та стрілецьку зброю

Китай, попри свої заперечення, постачає Росії озброєння. Зокрема, безпілотники, стрілецьку зброю та спорядження. Про це йдеться у звіті Міноборони США.

Дані російської митниці показали, що як державні, так і приватні компанії КНР продають Росії цивільні товари, товари подвійного призначення та деякі незначні військові товари. Йдеться про стрілецьку зброю, запасні частини, навігаційне обладнання та захисне спорядження.

Також зазначається, що великий і нерегульований ринок безпілотників у Китаї дозволив росіянам закуповувати коптери — невеликі дрони та БПЛА подвійного призначення, які російські військові використовують для війни проти України.

Так, у період з березня 2022 по 2023 рік китайські фірми продали Росії дронів та запчастин до них на 12 млн доларів.

Раніше вже були публікації і заяви щодо військової допомоги Китаю фашистській Росії. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Китай відправляв в РФ гелікоптери, безпілотники, приціли та компоненти для військового виробництва. Наприклад, про це 9 серпня йшлося в розслідуванні The Telegraph.

Як вказували журналісти, російські компанії, в тому числі ті, що знаходяться під санкціями, що займаються виробництвом ракетних установок, бронетехніки і стратегічних бомбардувальників, отримали десятки тисяч поставок з Китаю в першому кварталі цього року. 

«Китайські фірми поставили до РФ 1000 безпілотників, шість гелікоптерів, оптичні приціли, продукцію з титанових сплавів для виробництва зброї, а також запчастини для літаків, в тому числі, і військових. Серед отримувачів товарів значилися Росгвардія, МВС РФ, Ростех, компанія Туполєв та інші російські структури», — йдеться у статті. 

Видання зазначає, що в той час, коли китайський експорт до інших країн зменшився, в Росії він може встановити новий рекорд, перевищивши цього року обсяг 200 мільярдів доларів.

Загалом експорт товарів потенційного військового призначення в Китаї за 12 місяців зріс більш ніж у три рази порівняно з попереднім періодом.

Росія може отримувати військову допомогу від Китая для ведення війни проти України. Про це, нагадаємо, в липні  повідомляв американський телеканал CNN з посиланням на радника президента Франції з питань зовнішньої політики Еммануеля Бонна.

Французький посадовець, зокрема, відповів на запитання, чи бачив Захід докази того, що Китай якимось чином озброює Росію.

«Так, є ознаки того, що вони роблять речі, які ми б хотіли, щоб вони не робили», — зазначив він.

Радник також відповів на уточнювальне запитання про те, чи постачає Китай зброю.

«Ну… військове обладнання… наскільки нам відомо, він постачає значні військові потужності до Росії», — пояснив Бонн.

Французькі офіційні особи у коментарі американському телеканалу зазначили, що Бонн мав на увазі як технології подвійного призначення, так і нелетальну допомогу: шоломи і бронежилети.

«Найбільше нам потрібно, щоб Китай утримався. Нам потрібно, щоб вони зрозуміли, що Україна — це конфлікт глобального масштабу і що ми не можемо запропонувати Україні програти з принципових міркувань, а також з міркувань, які є дуже оперативними. І те, що поставлено на карту для нас в Україні — це набагато більше, ніж, як ви знаєте, суверенітет України. Йдеться про стабільність у світі», — наголосив Бонн.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Автогонщик удалил сыну зуб с помощью автомобиля

16.11.2015 - 13:02
На этом видео американский рестлер продемонстрировал оригинальный подход к решению проблемы удаления зуба своего 8-летнего сына. Роль «стоматолога» исполнил Сhevrolet Camaro, прекрасно справившийся с поставленной задачей. ...

Назван худший пулемёт всех времён (видео)

10.02.2016
Им стал французский ручной пулемет ...

В Киеве на «Дарынке» сильно горят склады с секонд-хендом: видео

25.12.2016
На восточной окраине Киеве загорелись ...