ПЦУ вилучила з церковного календаря ім’я Олександра Невського

Синод Православної Церкви України вилучив з церковного календаря святого князя Олександра Невського і замість нього постановив вшановувати 23 листопада іншого святого Олександра. Про відповідне рішення Синоду повідомляється на сайті ПЦУ.

«Вилучити із Церковного календаря Православної Церкви України день пам’яті блгв. кн. Олександра Новгородського (Невського), в схимі Олексія, 23 листопада», — йдеться у тексті.

Замість нього 23 листопада у ПЦУ вирішили святкувати пам’ять іншого Олександра – першоначальника обителі «Невсипущих».

Олександр Невський (1221 – 1263 рр.) номінально був князем Київським, однак доказів, що він був у Києві немає. Фахівці називають Олександра Невського яскравим символом російського політичного православ’я й російської пропаганди.

Історики кажуть, що багато з того, що про цього князя розповідають, насправді є історичними міфами, які складалися впродовж сторіч з пропагандистською метою. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

«Шахтер» победил земляков из «Олимпика»: видео голов

19.08.2017 - 22:12
Донецкий «Шахтер» добыл пятую победу в шести стартовых поединках нового чемпионата Премьер-лиги. На сей раз в Харькове горняки обыграли своих земляков из «Олимпика». Матч прошел без проблем для подопечных Фонсеки. ...

Смеющаяся лиса

06.11.2015
Лисе удалось добыть пернатую дичь. ...

Жириновский пригрозил депутатам из партии Путина расстрелами: видео

15.03.2017
Лидер российской ЛДПР Владимир Жириновский устроил ...