Патріарх Кирило шпигував для СРСР у Швейцарії

Патріарх РПЦ Кирило (у світі Володимир Гундяєв) у 1970-х роках шпигував на користь СРСР у швейцарському місті Женева, де він був представником Російської православної церкви при Всесвітній раді церков. Про це заявила швейцарська газета Sonntags Zeitung.

Видання зазначає, що розсекречені архіви свідчать, що нинішній патріарх РПЦ раніше працював на КДБ і був розвідником під псевдонімом Михайлов.

Зокрема, він займався шпигунством, коли перебував у Женеві. Його головне завдання полягало у впливі на Всесвітню раду церков, в якій тоді було багато радянських агентів.

Водночас, у РПЦ відмовилася якось коментувати подібну інформацію.

У посольстві Росії у Швейцарії назвали публікацію «прикладом русофобії» та відкинули всі звинувачення на адресу патріарха Кирила.

На жаль, патріарх Кирило активно підтримує війну проти України. Серед іншого, раніше він запевняв паству, що російські окупанти участю у вторгненні в Україну зможуть «змити» свої гріхи.

Нагадаємо, нещодавно релігієзнавча експертиза статуту Української православної церкви (Московського патріархату) показала наявність церковно-канонічного зв’язку з Російською православною церквою, повідомляла Державна служба з етнополітики і свободи совісті.

Зазначається, що експертна група дійшла висновку, що ухвалення нової редакції Статуту про управління УПЦ (МП) (від 27 травня 2022 року) та постанови Собору УПЦ (МП) не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку УПЦ з Російською православною церквою, а сам статут УПЦ (МП) як структурного підрозділу РПЦ, який користується певними правами самостійності, але не створює автокефальної церкви, лишається незмінним.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В России подростки атаковали полицию: видео

28.05.2017 - 21:13
Подростки в Челябинске устроили обструкцию полиции. Во время фестиваля красок в субботу 27-го мая они фактически заставили спасаться бегством полицейских на нескольких машинах. Якобы причина в том, что молодежь возмутилась ...