Папа визнав Росію нападником на Україну і сказав про роль Путіна

Папа Римський Франциск в інтерв’ю журналістам Vatican News нарешті назвав речі своїми іменами у питанні війни РФ проти України.

Так, він назвав українців народом-мучеником, а джерелом агресії — Росію. І навіть пояснив, чому не називає імені Путіна, як винуватця війни і страждань українців. Бо це і так всім відомо.

Як кажуть, краще пізно, ніж ніколи.

«Коли я говорю про Україну, то говорю про народ-мученик, мученицький народ. Якщо існує мученицький народ, то є той, хто його мучить. Коли я говорю про Україну, я говорю про жорстокість, тому що маю багато інформації про жорстокість військ, які вторгаються.

Загалом, найжорстокішими є, мабуть, ті, хто з Росії, але не належить до російської традиції, наприклад, чеченці, буряти і так далі. Безумовно, той, хто нападає, – це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити в загальному, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім’я та прізвище», — сказав Франциск.

Папа розказав, що на другий день війни пішов до російського посольства (при Святому Престолі), незвичайний жест, тому що Папа ніколи не ходить до посольства.

«І там я сказав послу сказати (Володимиру) Путіну, що я готовий поїхати за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ (Сергій) Лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, з якого я зрозумів, що поки що в цьому немає необхідності», — додав Папа.

Також Франциск відзначив, що ніколи не давав нагоди думати, «що я прикриваю агресію».

«Чому я не називаю Путіна? Тому що це не потрібно; це вже відомо. Однак іноді люди чіпляються за деталь. Всі знають мою позицію, з Путіним чи без Путіна, не називаючи його імені», — підкреслив Папа.

Франциск додав, що цими днями припадає річниця Голодомору, геноциду, який Сталін вчинив проти українців (у 1932 — 33 роках). «Я вважаю доречним згадати про це як про історичний попередник (нинішньої) війни», — підкреслив Папа.

Нагадаємо, на початку листопада Папа Римський Франциск заявив, що жорстокість російських військових, з якою вони діють в Україні, не притаманна російському народові.

«Мене вражає — і тому я вживаю слово «багатостраждальна» (дослівно: «martoriata» — «піддана мукам» від «martoriare» — «катувати, мучити») — ця жорстокість, яка не притаманна російському народу, можливо… тому що російський народ — це великий народ; це (жорстокість) найманців, солдатів, які йдуть на війну як на пригоду, найманців. Я волію думати так, тому що маю велику повагу до російського народу, російського гуманізму», — сказав Франциск у спілкуванні з журналістами під час повернення з Бахрейну, повідомляє Vatican News.

Папа Римський згадав російського письменника Федора Достоєвського, який, за словами понтифіка, досі «надихає християн до осмислення християнства».

«У мене є велика прихильність до російського народу, і така сама велика прихильність до українського народу», — сказав Франциск.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Коментарі закриті.

  1. Александр  |  28 ноября 2022 в 20:14

    долго вьезжал в тему , наконец , то дошло , уже восемь месяцев , дешевый пиар

Video >>

Стадо бегемотов расправилось с большим крокодилом: видео

26.10.2017 - 13:13
Гиппопотамы считаются одними из опаснейших обитателей Африки. По неофициальной статистике, в мире от них людей гибнет больше, чем от акул. Нильскому крокодилу чудом удалось избежать того, чтобы стадо бегемотов его ...

Цветы из болгарского перца для сервировки стола (видео)

02.12.2015
Полезно, вкусно и красиво Красиво ...

Бойцы ОС запустили танцевальный флешмоб: видео

24.02.2019
Наши  боевые потери за двадцать ...