Оснащення кабінету ультразвукової діагностики у ветеринарній клініці

Використання ультразвукової діагностики можливо не тільки для людей, але й для тварин. Саме у цій галузі є великі перспективи розвитку у різних напрямках, наприклад, терапії, проведення хірургічних операцій або діагностиці захворювань. Особливо це стосується розробки невеликих приладів та повного оснащення кабінету ультразвукової діагностики. Розглянемо детальніше.

Напрямки використання УЗД у ветеринарії

Ультразвукові хвилі реагують на живі організми однаково, незалежно від того людина це чи тварина. Саме тому у ветеринарії апарати УЗД також дуже розповсюджені. Розглянемо, у яких напрямках їх використовують.

1.     Терапія

В цьому випадку використання приладів обумовлене впливом ультразвукових хвиль на живі тканини та її реакцію. Як наслідок, це розширює судини, підвищує метаболізм та ін. Така фізіотерапія дозволяє відновлювати організм до стану рівноваги. Ультразвук можна використовувати при наявності м’язової атрофії або лікування сухожильного апарату. Також за допомогою приладів, які працюють на ультразвуці, можна вводити деякі лікарські препарати. Це робиться одразу через шкіру, а саме пори тварини.

2.     Хірургія

У цьому напрямку ультразвукові хвилі використовують для руйнування біологічної тканини. Це можна робити за допомогою безпосередньо ультразвуку або хірургічного приладу, який працює за допомогою ультразвукових коливань. Окрім руйнування, коливання можна використовувати для скріплення кісток.

Головні переваги такого методу в більшій стерильності під час проведення операції, що зменшує можливість запалення та період відновлення.

3.     Діагностика

Прилади, які працюють на основі ультразвукових хвиль, вже давно використовуються у ветеринарній діагностиці. За їх допомогою можливо попередити захворювання або знайти його на ранніх стадіях.

Прилади УЗД працюють за допомогою наступних методик:

  • УЗ-ехо – дозволяє досліджувати м’яку тканину, щільність якої відрізняється на 0,1%.
  • Ефект Доплера – досліджує м’які тканини у реальному часі, що дозволяє оцінити роботу органів у динаміці.

Як обрати прилад?

Під час використання обладнання у ветеринарії головним фактором є його мобільність. Дуже часто володарі тварин не можуть їх перемістити до клініки на обстеження. Наприклад, дуже складно проводити діагностику за допомогою УЗД великої рогатої худоби у стаціонарі. Саме тому портативні прилади можуть розширити кількість потенційних клієнтів. Для цього можна використовувати апарат Z60 Vet Advanced (iPower), який можна замовити у Хімлаборреактив. Він працює за допомогою доплерівської методики, що дозволяє бачити проблему у тварини в режимі реального часу.

У цілому, вибір приладу для діагностики або терапії повинен опиратися на анамнез тварини. У деяких випадках у портативних приладах може не вистачити потужності. Саме тому під час обладнання кабінету УЗД не потрібно спиратися лише на портативні моделі.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили четверых оккупантов: новое видео

04.03.2019 - 10:39
Волонтерский фонд «Повернись живим» показал видео, снятое беспилотником над позициями террористов на Донбассе. В весьма широкой лесопосадке они обустроили свои позиции. Но зимой деревья стоят голые, к тому же они ...

ВСУ уничтожили позиции террористов на Светлодарской дуге: видео

12.02.2019
В украинском информационном поле появился ...

Факт кнопкодавства «слуги народа» попал на видео

11.09.2019
В президентской фракции в Раде ...

Побелка деревьев: когда, как и надо ли вообще

18.11.2015
Побеленные деревья в нашей стране ...