Нуланд пояснила, чого може очікувати Україна від саміту НАТО

Україна може отримати більш чітку підтримку від країн Північноатлантичного альянсу під час саміту НАТО, який відбудеться влітку у Вільнюсі. Про це заявила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд під час Київського безпекового форуму.

«Я думаю, що у Вільнюсі Україна може очікувати чіткішого висловлення того, що ми вже говорили. Що ми підтримуємо Україну, яка все більше стає демократичною та сильною. І ми підтримуємо її у довгостроковій перспективі — як кожна окрема країна-член Альянсу, так і колективно», — сказала вона.

Нуланд зазначила, що НАТО вже співпрацює з Україною у сфері розвідки та кібербезпеки, і результати такої співпраці будуть помітними для нашої країни.

Саміт НАТО заплановано на 11-12 липня 2023 року у Вільнюсі.

Приєднання України до НАТО не відбудеться, поки триває війна, але шлях до членства в майбутньому відкритий. Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час форуму у Брюсселі 24 травня. 

«Набуття членства у розпал війни не стоїть на порядку денному. Питання в тому, що станеться, коли війна закінчиться», — сказав він.

Столтенберг зазначив, що в середині Альянсу «є різні погляди» щодо потенційного членства України, однак додав, що всі члени погоджуються, що у майбутньому Україна стане членом НАТО.

«Ми всі згодні з тим, що двері НАТО відкриті для нових членів, і що саме союзники по НАТО й Україна повинні вирішувати, коли вони (Україна — ред.) повинні приєднатися, а не Москва», — заявив генсекретар.

Він також зазначив, що на саміті НАТО у Вільнюсі обговорюватимуть можливі гарантії безпеки для України, але поки що ухвалення конкретних рішень щодо них не очікується.

«Я не очікую жодних остаточних рішень на саміті у Вільнюсі», — сказав Столтенберг, відповідаючи на прохання прокоментувати інформацію про те, що Україні запропонують гарантії безпеки за «ізраїльською моделлю».

За словами генсека НАТО, союзники з Альянсу під час зустрічі у Вільнюсі обговорять допомогу Україні, зміцнення її можливостей у сфері оборони та стримування, перехід і сумісність зі стандартами НАТО.

Україна робить усе можливе, щоб на саміті НАТО у Вільнюсі було прийняте таке рішення, яке «спрацює» для нашої держави. Про це, нагадаємо, 22 травня сказав президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні.

За його словами, цього та найближчими тижніями відбудуться нові зустрічі та переговори. Більшою мірою йдеться про візити партнерів в Україну. Очікується, що нові тижні принесуть ще більше зброї для України.

«Щотижня додаємо змісту для України від саміту у Вільнюсі. Ми робимо все, щоб рішення на саміті для нас було таким, яке спрацює. Подивимось, але, тим не менш, ми працюємо над цим», – сказав президент.

Зеленський також відзначив прийняття декларації від Парламентської асамблеї НАТО.

«Речі названі своїми іменами – чітке визнання геноцидом злочинів Росії проти нашої держави, чітке засудження рашистської ідеології. Це правильна основа і для інших міжнародних організацій», – підкреслив він.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Появилось видео уничтожения передовой позиции террористов ДНР

26.01.2018 - 13:10
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин рассказал об успехе ВСУ, который имел место летом прошлого года. Тогда нельзя было указывать подробности, сейчас же уже можно эти данные предать огласке. Вот что пишет ...

Почему суды Украины отказываются признавать факт агрессии России

07.09.2016
Апелляционный суд Киева отказал правозащитнику ...

Знаменитый снайпер ВСУ ликвидировал «ихтамнета»: видео

06.01.2018
Советник президента Юрий Бирюков показал ...