Новий прокурор Вінниччини хоче відібрати земельну ділянку перед Центральним ринком

Новий прокурор Вінницької області Олексій Химченко провів свій перший брифінг, на якому поділився планами роботи.

«Рано освічуватися у любові місту, але вражає охайністю», — зазначив Химченко щодо Вінниці та запевнив, що відкритий до співпраці з журналістами та критичних зауважень з боку медіа.

Серед головних напрямків роботи він назвав наступні:  «військові» злочини, злочини у бюджетній сфері, боротьба з корупцією, злочини проти журналістів.

Окремо Химченко торкнувся теми реалізації підакцизної продукції. Саме останніми тижнями триває чергова «хвиля» затримань людей дотичних до цього нелегального бізнесу. Як припускають деякі ЗМІ, посилаючись на неофіційну інформацією, відбувається певний перерозподіл ринку, тому прибирають тих, хто контролював «схеми». Проте це лише здогадки.

За офіційною інформацією, яку озвучив Химченко, у розрізі боротьби з контрафактом, відбулось понад 60 обшуків у Могилів-Подільському районі, де вилучено більше 15 тонн алкогольної продукції сумнівної якості та близько 5 тонн спирту. Про підозру вже повідомили 8 особам. Паралельно відбуваються заходи щодо виявлення сигарет без акцизних марок.

На запитання колег з видання NaПарижі про виявлені ним недоліки у роботі Вінницької обласної прокуратури Химченко відповів, що не хоче коментувати дії попередників, а планує приділяти увагу використанню бюджетних коштів. Фактично натякнувши, що саме у цій сфері недопрацьовували.

Серед іншого він наголосив, що прокуратура у судах відстоюватиме питання повернення до комунальної власності ділянки землі перед Центральним ринком, де нині відбувається будівництво. На його думку, не повинно бути так, що у приватному володінні ділянка опинилась через можливість першочергової приватизації землі під МАФом. Він сподівається, що потворний розгляд у судах принесе результат (раніше суди першої та апеляційної інстанції не підтримали позицію прокуратури, але Верховний суд повернув справи на новий розгляд).     

Щодо кадрових питань Олексій Химченко пояснив, що наразі вакансій посад заступників немає. Призначений нещодавно заступником керівника Андрій Костік (теж переведений з Одеси) куруватиме нагляд за роботою поліції та СБУ. Тут не зовсім зрозуміло, бо у прокуратури вже багато років, як немає повноважень загального нагляду, в тому числі за правоохороними органами. Можливо мова про налагодження якоїсь певної співпраці?..

Нагадаємо, призначення обласного прокурора відбулося наприкінці жовтня. Химченко народився 4 вересня 1985 року. У 2007 році закінчив Одеську національну юридичну академію.  Роботу в органах прокуратури розпочав у 2007 році на посаді слідчого прокуратури Приморського району м. Одеси.

За час роботи в органах прокуратури працював помічником та заступником прокурора Приморського району Одеси, керівником Одеської місцевої прокуратури № 3, прокурором Одеської місцевої прокуратури № 2, керівником Київської місцевої прокуратури № 7 та Шевченківської окружної прокуратури Києва, заступником керівника Одеської обласної прокуратури. З 28 вересня 2021 року – перший заступник керівника Одеської обласної прокуратури.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Москве и Питере эвакуация – в метро и на вокзалах ищут бомбы: видео

05.04.2017 - 12:13
После того, как 3-го апреля в результате взрыва в метро Санкт-Петербурга погибли 14 человек, а более 40 были ранены, в крупнейших городах России остается «напряженная» обстановка. Сегодня утром по причине ...

В Кемерово народ требует отставки губернатора и Путина: видео

27.03.2018
В российском Кемерово тысячи человек ...

Захват «Боинга» в России: появилось видео штурма

22.01.2019
Пассажир самолета Аэрофлота потребовал вместо ...