Новий COVID-штам XEC зафіксовано вже у 27 країнах

Новий COVID-штам XEC виявили вже у 27 країнах Європи, Північної Америки та Азії. Про це повідомляє The Independent.

За словами аналітика даних щодо COVID-19 Майка Хані, особливо великий приріст кількості випадків інфікування штамом XEC спостерігається в Данії та Німеччині. Поширеність XEC є нижчою в США та Канаді, а в Європі його наявність була підтверджена в 5,96% випадках, станом на 19 серпня. У Словенії були більш високі показники інфікування цим варіантом у серпні: понад 10% COVID-зразків у країні містили XEC.

Зазначається, що штам ХЕС, який є комбінацією варіантів KS.1.1 і KP.3.3, має симптоми, подібні до тих, що спричиняються іншими штамами COVID, включаючи втому, головні болі, біль у горлі та високу температуру.

Як заявив директор Інституту генетики Університетського коледжу Лондона і професор Франсуа Баллу, варіант XEC є більш заразним, однак вакцини повинні забезпечувати хороший захист проти нього, оскільки він належить до родини Omicron.

Він також припускає що, XEC може стати домінуючим штамом вже наступної зими.

Нагадаємо, в Україні очікують на спад захворюваності на COVID-19 у вересні. У серпні в Україні зареєстровано понад 64 тисячі випадків COVID-19, що перевищує середні показники для цього періоду. Натомість у вересні ситуація покращується. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в етері телемарфону у вівторок, 10 вересня.

Він пояснив, що такі дані обумовлені активною циркуляцією вірусу як в Україні, так і у світі.

Водночас у вересні ситуація стабілізується, і поступово зменшується кількість випадків COVID-19. Очікується, що з середини місяця почнеться сезон звичайних респіраторних вірусів.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ВСУ уничтожили блиндаж террористов: опубликовано видео

27.07.2018 - 23:07
Фронтовой волонтер и блогер «Serg Marco» обнародовал видео подрыва передовой позиции террористов: «Результат попадання — 1 «200» и 3 «300-ых», а также минус блиндажик». При этом «Serg Marco» сообщил, что ...