Норвегія визначилась з літаками F-16 для України

Норвегія вирішила передати Україні шість винищувачів F-16. Поставки літаків почнуться у поточному році. Про це сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере, повідомляє VG.

За його словами, здатність України захищатися від атак з повітря має вирішальне значення для її оборони від Росії.

«Норвегія прийняла рішення передати в дар Україні шість винищувачів F-16. Ми плануємо почати поставки у 2024 році», – заявив прем’єр.

У серпні 2023 року Стере під час візиту до Києва оголосив, що Україна отримає від Норвегії винищувачі F-16. Однак тоді він не став розкривати ні їхню кількість, ні терміни поставки.

Відомо, що у розпорядженні Норвегії було 74 винищувачі F-16. Всі вони були зняті з озброєння у 2022 році. Після цього 32 літаки були продані Румунії.

Нідерланди передадуть 18 винищувачів F-16 для тренувального центру в Румунії до кінця 2025 року для підготовки українських пілотів. Про це повідомив міністр оборони раїни Рубен Брекельманс на платформі X у середу, 10 липня.

Він також акцентував, що вже обговорив це питання з представниками американської компанії Lockheed Martin.

“Обговорили з LockheedMartin підготовку українських пілотів для F-16. З цією метою ми також створюємо європейський навчальний центр для управління F-16 у Румунії. Нідерланди нададуть 18 винищувачів F-16 для цього навчання до кінця 2025 року”, — мовится у повідомленні.

Раніше у Повітряних силах ЗСУ заявили, що певна кількість F-16, які партнери передадуть Україні, будуть зберігатися на авіабазах за кордоном, щоб не стати мішенями для атак Росії.

Тим часом у Росії заявили, що вважатимуть надані Україні F-16, які базуватимуться за кордоном, «законними цілями», якщо літаки братимуть участь у бойових вильотах.

Також звернемо увагу на те, що раніше офіційних заяв про передачу Україні цих літаків безпосередньо США, не було. Нам їх обіцяли Данія, Нідерланди і Бельгія. Причому, Данія мала надати їх до кінця червня, який вже закінчився…


Подпишитесь на новости

 

Video >>

В Киеве открыли кафе, в котором клиентов обслуживает полуголая официантка: видео

15.08.2018 - 16:43
Сексуально-образовательную тематику приоритетом избрали в одном из кафе в Киеве. Помимо соответствующего антуража, по вторникам кофе и напитки посетителям подает улыбчивая девушка, на которой прикрыты минимум частей тела. «Изюминок» у ...

«Русские» сняли на видео ликвидацию главаря «Пятнашки»

18.05.2018
СМИ РФ заявляют, что звукооператор ...

«Ростов» сенсационно выиграл у «Баварии»: видео голов

23.11.2016
Продолжаются матчи 5-го тура Лиги ...