Норвегія, Швеція і Фінляндія створять коридор для руху військ і техніки

Норвегія, Фінляндія і Швеція домовилися створити транскордонний «військово-транспортний коридор» для полегшення перекидання військовослужбовців і військової техніки між ними. Про це повідомив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Повідомляється, що рішення про створення коридору ухвалили Стьоре, а також прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон і президент Фінляндії Александр Стубб під час дводенної зустрічі в місті Боде на півночі Норвегії.

«Ми сьогодні домовилися про створення військово-транспортного коридору через північну Норвегію, північну Швецію і північну Фінляндію. Це дозволить нам швидко переміщати персонал і обладнання з норвезьких портів через Швецію до Фінляндії», сказав прем’єр-міністр Норвегії.

Стьоре додав, що тепер усі три нордичні країни є членами НАТО, що «є добрим для безпеки Норвегії, країн Північної Європи і членів Альянсу».

Зазначається також, що транскордонний логістичний маршрут випробували навесні цього року, коли американські війська, техніку й обладнання доставили до норвезького міста Нарвік, а потім перекинули до сусідньої Швеції і, зрештою, до північної Фінляндії.

Тим часом Шведський парламент затвердив угоду про оборонну співпрацю зі США, яка має посилити стримування Росії. Про це повідомляє Euractiv в середу, 19 червня.

Документ надає американським військовим право використовувати 17 шведських військових баз та полігонів — на додачу до нових зобов’язань Швеції в межах НАТО.

Аналогічні угоди США уклали, зокрема, з Фінляндією, Норвегією, Данією, країнами Балтії та Польщею.

Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив про «спільний інтерес, щоб угода була укладена якнайшвидше». Він очікує, що Швеція виконає угоду протягом місяця і надішле відповідну ноту до США.

«Ми сказали, що меморандум може бути підписаний приблизно у серпні, і тоді робота може просунутися», — зазначив глава Міноборони Швеції.

Нагадаємо, 7 березня Швеція офіційно стала 32-м членом НАТО. Країна подала заявку на членство в Альянсі у 2022 році, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

31 травня Україна та Швеція підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Упродовж 2024-2026 років Швеція надасть Україні військову допомогу на 6,5 млрд євро.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Виннице патрульная полиция поймала пьяного судью (видео)

24.05.2016 - 01:51
Телеканал НТН показал сюжет о том, как в Виннице патрульные полицейские задержали человека, который вел себя несколько неадекватно, а по рассказам общественных активистов был в состоянии, которое дает повод говорить ...

Наглый енот отобрал у мужчины еду: видео

18.03.2018
В то время, как бездомные ...