Німеччина відреагувала на пропозицію надати Україні комплекс Patriot

Німеччину здивувала відповідь Польщі на пропозицію Берліна про передачу Варшаві ЗРК Patriot. Зокрема, остання запропонувала відправити ці ППО Україні. Про це заявив посол ФРН у Польщі Томас Баггер в інтерв’ю Rzeczpospolitą.

За словами Баггера, польський уряд «знає різницю між територією НАТО та територією країн, які не входять до Альянсу». Каже, що якби ФРН погодилася із пропозицією Польщі, то ЗРК довелося б укомплектувати німецькими військовими, а це суперечить політиці Берліна та НАТО загалом про неучасть у цій війні безпосередньо.

«Ці ЗРК є частиною обороноздатності НАТО, зараз просто нереально використовувати їх за межами цієї території», — стверджує він.

Баггер також прокоментував польське рішення.

«Це розмови, які велися на іншому рівні, ніж мій. Посольство Німеччини у Варшаві не брало участі», — зазначив посол.

За його словами, Берлін зараз «оцінює відповідь Польщі» щодо передачі цих ЗРК.

«Я не хочу спекулювати, чи ми продовжуватимемо говорити про це… Так чи інакше, Німеччина вже поставила Україні дуже сучасну систему ППО IRIS-T SLM. Українці це дуже цінують», — зазначив дипломат.

Видання з посиланням на думку експертів додало, що навчання українських військових використанню цієї техніки займе кілька місяців (польські вивчають її на базі США на дев’ятимісячному курсі). Крім того, згоду на відправку ЗРК в Україну мають надати у Вашингтоні.

Нагадаємо, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що попросив Німеччину передати Україні запропоновані Польщі системи ПРО Patriot.

Це реально дружній до нас крок, а головне правильний і логічний. Правда, не дуже віриться, що в Берліні почують цей заклик. На цей момент там навіть не відреагували.

«Після подальших ракетних обстрілів Росії, я попросив Німеччину, щоб запропоновані Польщі батареї Patriot були передані Україні і розміщені на західному кордоні. Це захистить Україну від подальших жертв і знеструмлення та підвищить безпеку на нашому східному кордоні», — написав Блащак у Twitter.


Подпишитесь на новости

 
redtram
РедТрэм Обменный

Video >>

Композиция Джейсона Деруло (Jason Derulo) Swalla в ТОП видео 2017

30.12.2017 - 10:44
Хип-хоп упал в «глазах» YouTube Когда, на глаза попал рейтинг самых популярных видеороликов портала YouTube за 2017 год, по настоящему популярную танцевальную попсу (хип-хоп) удалось обнаружить аж на 8-ом месте. ...

В Питере обрушилось здание института: появилось видео

16.02.2019
В России в здании Санкт-Петербургского ...