Німеччина і Британія прокоментували ордер на арешт Путіна

В цивілізованому світі підтримують рішення МКС в Гаазі, який видав ордер на арешт президента Росії Путіна. Так, міністри юстиції Німеччини і Британії заявили, що за військові злочини на території України доведеться відповідати.

В самій Росії у владної верхівки  явно шок. Так, прессекретар Путіна Пєсков і речниця МЗС Захарова звели свої заяви до посила про те, що в Москві рішення суду не визнають і виконувати не будуть (при тому, що його і не Росія має виконати, — ред.).

Голова Слідчого комітету РФ заявив, що вони встановлять прізвища суддів, які приймали відповідне рішення. І що? Це погроза, спроба залякування?

В свою чергу, пускають піну з рота і топові пропагандисти Росії. Симоньян погрожує будь-якій країні, що наважиться арештувати Путіна, ядерним ударом. Соловйов, окрім погроз, озвучив дичину про те, що насправді Путіну треба було за викрадення українських дітей дати Нобелівську премію миру — мовляв, він їх врятував… Скабєєва дала картинку, на якій Путін їде здаватися в Гаагу на Байдені…

А тепер про серйозні заяви. Міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн схвально висловився про рішення Міжнародного кримінального суду видати ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна за воєнні злочини в Україні.

Про це повідомляє німецьке видання Bild.

«Той, хто, як Путін, розпалив криваву війну, повинен відповісти за це в суді. Найкращим рішенням буде, якщо обвинувальний акт буде переданий до Міжнародного кримінального суду. Виданий зараз ордер на арешт за воєнні злочини є важливим сигналом рішучості», — сказав Бушман.

За його словами, також важливо продовжувати думати про інші моделі, як реалізувати послідовне кримінальне переслідування, наприклад, за допомогою спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії.

Віцепрем’єр-міністр, мініcтр юстиції Великої Британії Домінік Рааб запевнив, що країна сприятиме Міжнародному кримінальному суду в його розслідуваннях для притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах в Україні.

У коментарі для британських ЗМІ Рааб припустив, що розслідування воєнних злочинів Росії буде тривалим, але те ж говорили й про Югославію та Руанду, «і багато з відповідальних опинились на лаві підсудних».

«Гадаю, в короткостроковій перспективі Путіну буде дуже важко подорожувати світом, бо багато країн є членами МКС і мають зобов’язання арештувати його», – наголосив британський міністр.

На його думку, для Міжнародного кримінального суду наразі важлива підтримка роботи з боку держав-членів – насамперед судово-медичну, розслідувальну й технічну, «і саме це робимо ми в Лондоні, з нашими колегами й партнерами».


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Алла Пугачева и Максим Галкин обвенчались: видео

18.11.2017 - 12:58
Российский комик и телеведущий Максим Галкин опубликовал у себя в Instagram видео венчания с Аллой Пугачевой, написав, что в их семье произошло «радостное событие». Таинство состоялось в присутствии детей пары ...

Как кошка отобрала котенка у ребенка (видео)

15.06.2015
Все мамы одинаковы. Они самозабвенно ...