Нідерланди зарезервували для військової допомоги Україні €2 млрд

На фоні невизначеності ситуації з фінансуванням військових потреб України в США дуже обнадійливі рішення приймаються в Європі. Німеччина і деякі інші країни останніми тижнями зробили заяви щодо додаткового постачання озброєння. А сьогодні уряд Нідерландів зарезервував понад 2 млрд євро на 2024 рік для України. Гроші переважно підуть на військову допомогу, повідомило Міноборони Нідерландів у п’ятницю, 17 листопада.

«Нідерланди продовжують підтримувати Україну. На 2024 рік доступна військова підтримка в розмірі 2 млрд євро. Цією значною сумою ми посилаємо чіткий сигнал: Україна може і далі розраховувати на нас», – написала міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен у Twitter.

У відомстві зазначили, що ця сума покриє потреби України, які є, наприклад, у сфері боєприпасів та обслуговування вже поставлених бойових платформ і систем.

«У такий спосіб Нідерланди хочуть зробити свій внесок у зміцнення протиповітряної оборони України, щоб країна могла продовжувати захищатися від атак на критично важливу інфраструктуру. Є також потреба в більш технологічному обладнанні», – йдеться в повідомленні.

Частково гроші також підуть на відновлення й реконструкцію, а також на поліпшення кібербезпеки України.

Крім того, Нідерланди продовжать навчати українських військових у 2024 році.

Раніше стало відомо, що Нідерланди нададуть Україні снаряди на 500 млн євро – для танків та артилерійських систем. ЗСУ отримають ці боєприпаси у 2024 році. Також Україна отримає F-16 від Нідерландів вже наступного року.

Нагадаємо, проєкт федерального бюджету Німеччини на 2024 рік змінено і він містить удвічі більшу військову допомогу Україні – до 8 млрд євро. Про це у вівторок, 14 листопада, повідомило агентство Reuters, яке ознайомилось з документом.

«Уряд заявив, що стане «хребтом» європейської оборони після вторгнення Росії в Україну в 2022 році та пообіцяв підтримувати Київ, а також довести його військові витрати до цільового показника НАТО в 2% ВВП», – йдеться у повідомленні.

Вказано, що частину додаткових витрат буде використано для поповнення власного арсеналу німецької армії, оскільки саме вона постачає зараз зброю в Україну. Бундестаг повинен розглянути бюджетний документ на поточному тижні і прийнятий на початку грудня.

Зрозуміло, що допомога Берліна, Парижа, Брюсселя. Копенгагена, Амстердама і інших не зможе замінити потужну американську підтримку, але в умовах затримки такої вона більше ніж вчасна.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На детском Евровидении победила Мариам Мамадашвили, украинка София Роль в призеры не попала. Видео

21.11.2016 - 00:24
Украинка София Роль заняла 14 место на завершившимся на Мальте детском Евровидении. Наше 14-летнее юное дарование исполнило песню «Планета жаждет любви» (Planet craves for love). Первенствовала же в конкурсе солнышко ...

В Турции упал воздушный шар с туристами: видео

09.04.2017
В результате падения воздушного шара ...

Как отучить кошку точить когти о мебель

28.08.2016
Вся мебель безжалостно испорчена, обои ...