Незаконний обіг цигарок в Україні перевищив 20% ринку

Рівень незаконного обігу тютюнових виробів у 2022 році перевищив 20% від усього внутрішнього ринку, і це призвело до недоотримання держбюджетом 20 млрд грн податків.

Про це повідомив голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради (ТСК), народний депутат Ярослав Железняк.

Керівник ТСК підкреслив, що в Україні нелегальну роздрібну торгівлю тютюновими виробами здійснюють не лише «бабусі з розкладкою біля виходу з метро», а й великі телеграм-канали, які реалізують контрабандну та контрафактну продукцію.

«Це великі схеми виробництва цигарок без сплати податків», — зазначив Железняк.

Він вважає, що масштаби продажу нелегальної тютюнової продукції дозволяють говорити про цілий бізнес за принципом duty-free.

У процесі роботи ТСК методом аналізу податкового навантаження на тонну тютюнової сировини було виявлено дев’ять підприємств, які виробляють контрафактну продукцію і збувають її за так званою «другою формою», тобто за готівку.

За оприлюдненою Железняком інформацією, вже порушено кілька кримінальних справ проти чотирьох великих виробників, найгучніша серед яких зафіксована у м. Жовті Води (Дніпропетровська обл.).

На наступному засіданні ТСК щодо незаконного обігу тютюнових виробів, яке призначено на 16 травня 2023 року, народні депутати заслухають звіт правоохоронних органів щодо проведених розслідувань.

Нагадаємо, на початку березня під час обшуків на території однієї з тютюнових фабрик у Львівській області виявили 1,6 млн пачок сигарет без акцизних марок. Про це тоді повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Прийшли перші результати обшуків у відомого виробника сигарет. На складі виробника виявили 1,6 млн пачок сигарет без акцизної марки. У податках – це 85 млн грн. Очікуємо розповіді про те, як виробник ось-ось збирався продати тютюн виключно через мережу дьюті-фрі. Так розвінчується міф про сірого виробника, який вирішив вийти «вбілу», – написав Гетманцев у своєму Telegram-каналі.
 
Гетманцев подякував співробітникам Бюро економічної безпеки за роботу.
 
В тему

Ліквідовано схему незаконного виробництва та контрабанди цигарок

В лютому СБУ ліквідувала масштабну схему підпільного виробництва та контрабанди тютюнових виробів. Тоді відомство повідомляло, що у підпільних цехах щодобово вироблялося до 1 млн цигарок під псевдомарками відомих іноземних брендів.

«Загальна вартість вилученого товару становить понад 70 млн грн. Незаконну діяльність організувало міжрегіональне злочинне угруповання, яке діяло на території Миколаївської та Закарпатської областей. Там вони налагодили три виробничі лінії з нелегального виготовлення оптових партій тютюнових виробів. Для маскування злочинної діяльності ділки облаштували підпільні цілі закинутих складських приміщень у віддаленій сільській місцевості, там же встановили поліграфічне обладнання для нанесення неправдивих «торгівельних знаків», — йдеться у повідомленні.

Сировину для виробництва цигарок купували у місцевих фермерів, для конспірації завозили її у мішках з-під комбікорму.

«Готову продукцію збували у різних регіонах України, а також планували контрабандою переправляти до Євросоюзу. Перевозити товар до зарубіжних країн хотіли за підробленими товарно-транспортними накладними», — повідомляють у СБУ.

Під час обшуків виявлено технологічні цехи та обладнання; велику кількість сировини; поліграфічну продукцію із нанесеними торговими знаками європейських брендів; підготовлений для продажу товар.

Відкрито кримінальне провадження за статтями про незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, скоєною групою осіб за попередньою змовою, а також ухилення від сплати податків.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Индонезии происходит мощное извержение вулкана Синабунг: видео

28.12.2017 - 11:14
Вечером 27 декабря на индонезийском острове Суматра в очередной раз началось извержение вулкана Синабунг. В округе приступили к массовой эвакуации. Пока местные СМИ не сообщали о жертвах. Отметим, Синабург расположен ...

Ди Мария в свой день рождения помог ПСЖ разгромить «Барселону»: видео

15.02.2017
Вот стоило футбольным экспертам объявить, ...