Непал вимагає від РФ не вербувати своїх громадян у російську армію

РФ вербує на війну з Україною жителів Непалу. Уряд Катманду висловив протест. Непал вимагає від Москви не вербувати своїх громадян у російську армію і негайно повернути всіх непальських громадян. Про це повідомляє Reuters.

Зазначимо, що останніми днями в Мережі поширюються відео, на яких непальці в складі російських підрозділів танцюють в окопах, щось розповідають на камеру… Виклали ці ролики російські солдати.

В заяві уряду Непалу йдеться, що шістьох громадян, які служили в російській армії, було вбито, не вказавши жодних подробиць. Уряд Непалу звернувся до російського уряду з проханням негайно повернути їхні тіла та виплатити компенсацію їхнім сім’ям.

Також здійснюються дипломатичні зусилля зі звільнення одного громадянина Непалу, який служив у російській армії та потрапив у полон в Україні. Непал також закликав своїх громадян не вступати до армії будь-якої країни, яка веде війну.

За словами посла Непалу в Москві Мілана Раджа Туладхара, якого цитує  англомовна газета The Kathmandu Post, 150-200 непальців були найманцями у російській армії.

Непальські солдати, яких називають гуркхами, служать британській та індійській арміям після здобуття Індією незалежності у 1947 році відповідно до угоди між трьома країнами. Непал не має такої угоди з Росією, яка вторглася в Україну у лютому 2022 року і відтоді веде війну.

Раніше повідомлялося, що російська влада активно вербує громадян Сербії та інших балканських країн для участі у війні в Україні.

Як відомо, влада Росії дозволяє іноземцям укладати контракти на службу в армії, акцент при цьому робиться на громадянах сусідніх держав. Повідомлялося, що на Кубі арештували 17 осіб, які були причетні до мережі, що вербувала молодих чоловіків воювати в російській армії проти України. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Эйфелеву башню ударила молния: видео

29.05.2018 - 15:46
Как правило, высокие металлические предметы притягивают разряды молнии. А если учесть, что 300-метровая Эйфелева башня еще считается и самой узнаваемой достопримечательностью Парижа, то подобное явление смело можно назвать «бонусом» для ...

Мосийчук и Лещенко подрались на телеканале NewsOne: видео

11.08.2018
Как известно в Радикальной партии ...

В Киеве на АЗС произошла драка из-за очереди, видео

11.02.2018
Вечером 10 февраля на столичном ...