НБУ обмежить перекази за картками: названо терміни
В Україні до кінця тижня запровадять обмеження на перекази з картки на картку для фізосіб у рамках боротьби з тіньовими схемами. Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю Економічній правді. З одного боку, у цієї ініціативи є плюси, а з іншого це обмежить можливості як бізнесу, так і простих громадян здійснювати перекази.
За словами керівника НБУ, про необхідність запровадження обмеження вихідних P2P-переказів заговорили наприкінці травня. Повʼязана така потреба з боротьбою з тіньовими фінансовими операціями, відомими як дропи, коли шахраї купують у пересічних громадян персональні дані та відкривають банківські карти.
Правління НБУ планує розглянути відповідне рішення до кінця поточного тижня.
«Я думаю, що зараз ми фіналізуємо остаточне рішення, а наступний тиждень (з 12 по 18 серпня — ред.) будемо розглядати його на правлінні», — сказав Пишний.
Як зазначив голова Нацбанку, анонс обмежень «викликав шквал критики і нерозуміння».
«Ми провели з волонтерами кілька зустрічей, зібрали зворотний зв’язок. Показали, як дизайн запланованого рішення дасть можливість банкам врахувати потреби волонтерів, та дали відповіді на запитання. Градус обговорення знизився. Це означає, що ми органічно підходимо до ухвалення того рішення, яке Національний банк комунікував», — додав він.
Пишний повідомив, що для створення додаткових інструментів для більш ефективної боротьби зі схемами «дропів» потрібні також зміни до законодавства.
Раніше повідомлялося, що НБУ планує запровадити обмеження на переказ коштів з картки на картку 30 операціями на місяць на суму не більш ніж 100 тисяч гривень. Однак банки зможуть збільшити цей ліміт.
Додамо, що у липні 2024 року кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 963 (з 990 у червні). Про це повідомляла пресслужба Національного банку України.
Кількість банків залишилась незмінною – 62.
Станом на 31 липня на небанківському ринку працювали:
- 537 фінансових компаній (було 548);
- 69 страховиків non-life (було 78), 12 life-страховиків (без змін), один страховик зі спеціальним статусом;
- 114 ломбардів (було 116);
- 114 кредитних спілок (було 120);
- 1 лізингодавець (без змін);
- 40 страхових брокерів (без змін);
- 75 колекторських компаній (було 74).
За інформацією НБУ, кількість банківських і небанківських фінансових груп не змінилась. Їх на ринку визнано 18 та 30 відповідно.
Подпишитесь на новости