Названо число людей, що страждають на ожиріння

Понад 1 мільярд людей у всьому світі живуть з ожирінням, причому серед тих, хто входить у цю категорію чимало дітей і їхня кількість зростає. Про це йдеться у новому дослідженні, опублікованому у журналі The Lancet, у четвер, 29 лютого, пише The Guardian.

«Аналіз вимірювань ваги та зросту понад 220 мільйонів людей із понад 190 країн показує, як змінювався індекс маси тіла у всьому світі з 1990 по 2022 рік. За цей період рівень ожиріння зріс у чотири рази серед дітей і подвоївся серед дорослих», — вказують дослідники. 

Зазначається, що серед дітей більш стрімко гладшати почали хлопчики. 

«У дівчаток у всьому світі рівень ожиріння зріс з 1,7% світового населення в 1990 році — до 6,9% у 2022 році. У хлопчиків за той же період зріс з 2,1% — до 9,3%. За той самий період рівень ожиріння серед жінок у всьому світі зріс з 8,8% до 18,5%, а серед чоловіків — з 4,8% до 14%», — йдеться у досліджені. 

Говорячи про географію нездорової повноти, експерти зазначили, що у 2022 році Тонга, Американське Самоа та Науру були країнами з найвищим рівнем ожиріння — понад 60%.

Старший автор дослідження, професор Маджид Еззаті сказав, що результати «викликають занепокоєння», адже епідемія ожиріння, яка була очевидною серед дорослих у більшості країн світу в 1990 році, тепер відображається серед дітей шкільного віку та підлітків.

Він же зазначив, що водночас сотні мільйонів людей все ще страждають від недоїдання, особливо в деяких найбідніших частинах світу.

Медики підкреслюють, що ожиріння впливає на кожну систему органів людини, тому в молодому віці може серйозно вплинути на життя дитини, підвищуючи ризик діабету 2 типу, раку, проблем із психічним здоров’ям та багатьох інших захворювань, що може значно скоротити тривалість життя. 

В тему

Щоденне вживання склянки або більше 100% фруктового соку може сприяти збільшенню ваги тіла дітей і дорослих. Про це свідчить дослідження 25 дорослих і 17 дітей, опубліковане у журналі JAMA Pediatrics.

Вчені кажуть, що у дітей кожна додаткова порція 100% фруктового соку на день була пов’язана зі зміною індексу маси тіла (ІМТ) на 0,03. У дорослих ІМТ змінився на 0,02.

«Одна з основних проблем вживання соку полягає у його кількості. Наприклад, склянка соку — це приблизно три апельсини. Але чи не часто ми їмо по три апельсини за раз. А якщо говорити про сік, то випивши одну скланку, за хвилину-дві ми можемо повернутися за ще однією. Зловживання соком додає багато калорій до денного раціону і призводить до стрибків рівня глюкози в крові. Споживання фруктів зменшує ризик зловживання», — додали науковці.

За їх словами, постійне підвищення рівня цукру в крові може призвести до резистентності до інсуліну, метаболічного синдрому, діабету, хвороб серця, ожиріння та інших хронічних захворювань.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Глубоководные чудища, попадающиеся в рыболовецкие сети: фото, видео

20.12.2016 - 19:34
Фотографии обычного моряка из Мурманска Романа Федорцова завоевывают интернет. Мужчина работает на рыболовецком траулере и постоянно публикует фотоотчеты о своей работе. Самый странный улов Роман выкладывает на своих страницах в ...

Российского посла в Турции показательно убили: видео

19.12.2016
Предполагается исламистский след На публичном ...

Появилось видео момента крушения российского бомбардировщика Ту-22М3

27.01.2019
Появилось видео момента крушения сверхзвукового ...

В сеть попало видео драки на борту самолета Брюссель – Мальта

06.11.2016
Пассажиры самолета бюджетной авиакомпании Ryanair, ...