НАТО залучає Південну Корею до надання допомоги Україні

На майбутньому саміті НАТО, який відбудеться 9-11 липня у Вашингтоні, країни Альнсу планують обговорити з Південною Кореєю спільні проєкти з надання допомоги Україні. Про це у суботу, 6 липня, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг.

За його словами, на наступному саміті буде розроблятись практичне співробітництво в рамках «флагманських проєктів» щодо України, а також кіберпростору і нових технологій. 

«Флагманський проєкт частково стосується медичної освіти українських солдатів», — сказав він, додавши, що також у НАТО вивчають можливості розширення обміну розвідувальною інформацією з Південною Кореєю.

Також НАТО має намір обговорити співпрацю в галузі оборонної промисловості з Південною Кореєю.

Генсек НАТО підкреслив, що запрошення на саміт таких країн як Південної Корея, Японія, Австралія та Нова Зеландія сприятиме розширенню партнерства Альянсу з країнами Індо-Тихоокеанського регіону.

«Іран і Північна Корея розпалюють війну Росії за допомогою безпілотників і снарядів. Китай підтримує російську військову економіку, постачає мікроелектроніку та інші товари подвійного призначення для російської війни. Чим ближче авторитарні гравці один до одного, тим важливіше, щоб ми тісніше співпрацювали з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні», — сказав він.

Раніше Генсек НАТО сказав, що Північноатлантичний Альянс глибоко стурбований тим, що Росія допомагає Північній Кореї з розвитком ракетної та ядерної програм в обмін її на підтримку.

Як відомо, влада Південної Кореї має намір переглянути питання постачання зброї в Україну. Відповідну заяву зробив директор Управління національної безпеки президентської адміністрації Чан Хо Джин, повідомило агентство Yonhap у четвер, 20 червня.

«Уряд чітко наголошує, що будь-яка співпраця, яка прямо чи опосередковано допомагає Північній Кореї збільшити свою військову міць, є порушенням резолюцій Ради Безпеки ООН і підлягає моніторингу та санкціям з боку міжнародної спільноти», – заявив Чан Хо Джин і попередив, що таке порушення «неминуче» погіршить відносини Сеула і Москви.

Він анонсував, що Південна Корея розширить список товарів, на які накладено обмеження на експорт до Росії на 243 позиції, після чого їхня кількість досягне 1402.

«Ми плануємо переглянути питання збройової підтримки України», – додав Чан Хо Джин.

У свою чергу агентство нагадало, що досі уряд Південної Кореї дотримувався позиції, що він не постачатиме Україні летальну зброю.

Нагадаємо, у квітні поточного року Південна Корея вперше допустила можливість військової допомоги Україні. Умовою для цього було поставлено можливе виникнення ситуації, «з якою міжнародна спільнота не зможе миритися».

А у травні ЗМІ повідомили, що Україна може отримати сотні тисяч снарядів виробництва Південної Кореї за посередництва США.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

Крыса и спагетти. Смешное видео

23.10.2015 - 12:07
Сколько крысу не корми — она всё ест да ест… ...

Террористы разрушили Водяное. У ДНР потери под Мариуполем: видео

25.02.2017
Главное управление разведки Минобороны Украины ...