На Запорізькій АЕС стався блекаут, була загроза радіаційній безпеці

Повний блекаут відбувся у ніч перед суботою, 2 грудня, на Запорізькій АЕС. Певний час існувала загроза радіаційній безпеці, повідомляє Енергоатом. 

Зазначається, що ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі Запорізька ТЕС — Феросплавна напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми.

Однак  02:31 під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію Запорізька АЕС — Дніпровська напругою 750 кВ.

«У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі», — мовиться в повідомленні.

Енергоатом зазначив, що найбільша загроза безпеці в такому стані існує на четвертому енергоблоці, оскільки окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані.

Українські фахівці зранку 2 грудня поновили звʼязок з українською енергосистемою: відновлено роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.

«Черговий блекаут створює загрозу ядерній і радіаційній безпеці», — зазначили в Енергоатомі.

Згодом було оголошено, що зусиллями українських фахівців 2 грудня о 7 годині ранку поновлено звʼязок з українською енергосистемою.

Нагадаємо, Запорізька АЕС цілий день перебувала на межі чергового блекаута: 26 листопада о 10:30 внаслідок короткого замикання приблизно на 100 км північніше захопленої росіянами Запорізької атомної електростанції роз’єдналася остання (четверта) лінія її зв’язку з енергосистемою України — ПЛ-750 кВ ЗАЕС — Дніпровська


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Лавров, говоря о войне в Украине, снова оговорился: видео

25.04.2017 - 18:34
Невероятно, но факт. Лавров вновь назвал ЛНР Лаоской республикой… Министр иностранных дел России Сергей Лавров оговорился на пресс-конференции по итогам переговоров с генсеком ОБСЕ Ламберто Заньером во вторник, 25 апреля. ...

Стало известно имя убийцы полицейского в Днепре

25.09.2016
Сегодня без двадцати десять утра ...