На Януковича тиснуть з Італії

8Українці в Італії провели мітинг, на якому зібрали кошти для Євромайдану, підписи під зверненням до держорганів Італії щодо перевірки фінансових рахунків українських можновладців, а також заявили, що готові створити свою «бойову одиницю» і їхати на Батьківщину

16 лютого у італійському містечку Ріміні на центральній площі біля арки, що зветься   D’Augusto, відбувся мирний мітинг на підтримку українському Євромайдану.  Зібралося близько півтисячі небайдужих українців, яких збентежили події в Україні. Мітинг розпочався із Державного гімну України та вигуків «Слава Україні».

-Це наш перший мітинг, — розповідає один із його організаторів Андрій Мартинюк. – До цього нас  спонукали ті події, які зараз відбуваються в Україні. Вони розпочалися більше трьох місяців тому, коли побили студентів. Від усього побаченого просто крається серце, — каже Андрій. – Сьогодні ми  зібралися  заради того, аби показати, що ми вступаємо  в  боротьбу і хочемо підтримати тих людей, які зараз мерзнуть на майдані Незалежності та тих, кого переслідують. Ми хочемо аби вони відчули, що ми теж готові до бою, готові допомагати матеріально та  духовно. Зараз, наші українські жінки моляться  в церквах. Також  є хлопці, які готові їхати на батьківщину одразу ж,  коли розпочнуться справді важливі дії. Наша основна ціль —  об’єднати українців всього світу проти цих бандитів та  проти цієї влади, яка тримає у своїх руках армію, суддів, міліцію. Одним словом — все в руках Януковича. Щоб усе це перебороти потрібно багато сили і об’єднання усього українського народу по усьому світу. Українські мешканці італійського містечка Ріміні стають на

На мітинг прийшло чимало українських емігрантів із українськими прапорами  та синьо-жовтими стрічками.  Серед них були і  вінничани.

-Кілька днів тому я побував в Україні, — розповідає вінничанин Олександр Євдокімов, за професією політолог. — Після побаченого на майдані Незалежності мені стали зрозумілими усі причини та наслідки цього майдану. Насправді, на майдані стоять люди заради розбудови нової держави. Та держава, яка існує на сьогоднішній час — то взагалі не держава, можна сказати просто те, що від  неї є лише форма, а змісту в такої держави немає. Немає тому, що держава не забезпечує гарантованих прав, які надаються в нормальній країні. Громадянам права обмежуються. Тому майдан є уособленням думки ідеальної держави, яка зараз може народитися на тій території, де проживає народ, що називає себе українським.  Зараз ми вийшли заради того, аби подивитися один одному в очі. Зрозуміти те, що ми є  один народ, що ми є одне ціле, що нас щось об’єднує і ми готові будувати свою державу. Зрозуміло те, що починати потрібно з себе  і з розумінням того, що ми будуємо і для чого ми це робимо.  Сьогодні разом із організаторами було вирішено  зібрати підписи небайдужих українців для  звернення до відповідних державних органів Італійської держави.  Українці будуть просити, аби  були перевірені  фінансові рахунки українських можновладців  і головне, щоб було перевірено походження цих коштів, що знаходяться в їхніх банках. Якщо вони сумнівного походження, ми б хотіли аби влада Італії провела розслідування, звідки все таки походять ті кошти. Друге звернення — до Верховної Ради України. У нас поки що представницька демократія, тому обрані депутати повинні реагувати на звернення та бажання кожного громадянина. Ми є громадянами, які зібралися тут, вимагаємо від Верховної Ради України прийняти в першу чергу «Закон про вибори», саморозпуститися і призначити повне «перезавантаження» влади в  Україні, починаючи з президента і закінчуючи місцевими органами влади, — розповів  Олександр Євдокімов.

Свою думку висловив і 19-річний вінничанин, учасник мітингу  Купчишен Олег, який зараз живе та навчається в Італії.

-Мені лише 19,  можливо, я багато чого  не розумію, але події, які зараз відбуваються в Україні, просто вражають. Приїжджаючи в Україну, я бачу своїх однолітків, які не мають можливості навчатися в університетах чи технікумах через брак коштів. А ті, кому вдалося здобути вищу освіту, сидять у селі, через те що не можуть знайти роботи. І тільки через відсутність коштів, які дали б їм можливість  гарно одягнутися, кудись поїхати відпочити, вони здатні грабувати, — розповідає вінничанин. —   Мені просто соромно та страшно за те, що на майдані помирають молоді люди лише через те, що хочуть жити краще.

Дозвіл у проведенні мирного мітингу допоміг отримати Отець Віктор української церкви з Тернопільської області.

-Отримати дозвіл на проведення мітингу було неважко, — розповідає отець. – Я отримав багато порад від італійців, як правильно та куди звернутися. Місцеві органи влади поставилися до мого прохання досить спокійно і без проблем погодилися надати допомогу. Що мене найбільше вразило, це те, що під час мітингу на площі не було жодного представника влади, який б контролював дії мітингувальників. Що не можна сказати про мітинги, які проводяться італійцями, адже під час них карабінерів є численна кількість.

Мітинг закінчився Гімном України та збором коштів, які будуть передані на потреби головного Євромайдану у Києві.  Мітингувальникам  вдалося зібрати 1935 євро, це більше ніж 20 тисяч гривень.

2

3 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4

Тетяна КУПЧИШЕНА


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Депутата Татьяну Чорновол побили на редуте блокады: видео

06.03.2017 - 23:32
Нардеп Татьяна Чорновол в понедельник побывала в Кривом Торце, где находится один из редутов блокады, которую организовал Семенченко. Она попыталась призвать людей снять блокаду и не подыгрывать России, однако, не ...

Что происходит с круизным лайнером во время шторма

16.12.2015
Круизный лайнер только кажется таким ...