На Україну насувається рекордна спека

Зміни клімату все частіше б’ють по планеті. Нещодавно ми писали про сильний снігопад в Аргентині і аномальну спеку у Кувейті, де температура піднялася вище 50 градусів за Цельсієм. А сьогодні мусимо констатувати, що наша країна теж потерпає від погодних гойдалок. Після дощів в Україну повертається сильна спека.

Укргідрометцентр прогнозує на наступному тижні, 8-15 липня, підвищення температури повітря до +35-38°С, а подекуди й до +40-41°С.

Повідомляється, що максимальна температура вдень становитиме +35-38°С; у південних, східних, Полтавській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях місцями надзвичайна спека — +40-41°С — це майже абсолютні максимуми, зафіксовані в Україні за всю історію спостережень.

Погодні умови можуть негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення, попереджають в Укргідрометцентрі.

Загалом у серпні середня місячна температура повітря передбачається +20-26°С, в Карпатах — +16-18°С, що на 1.5-2.0° вище за норму.

Місячна кількість опадів очікується 37-93 мм, у Рівненській області й на Прикарпатті 95-113 мм, в Карпатах 131-170 мм, що в межах норми.

Людям під час спеки рекомендується уникати перебування на вулиці без необхідності і пити багато води. Тривале перебування на спеці може призвести до теплового виснаження, серцево-судинних захворювань і навіть смерті.

Щодо світового рекорду. У містечку Мітрібах на північному заході Кувейту 21 липня 2016 року було зафіксовано найвищу температуру повітря в історії метеоспостережень на нашій планеті. Спека тут досягла плюс 54 градусів за Цельсієм.

Дані про світовий рекорд, представлені кувейтськими метеорологами, прийнято та офіційно підтверджено Всесвітньою метеорологічною організацією (АМО). За повідомленнями користувачів соцмереж, через спеку навіть вибухав бензин в автомобільних баках.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

ДНР применила танки: видео

17.04.2018 - 15:11
Ранее мы сообщали о тяжелых обстрелах со стороны российско-террористических формирований в районе Горловки. Враг бил начиная с вечера и до утра. Особенно серьезному обстрелу подвергались позиции ВСУ возле Зайцево, что ...

Автомобильный паркинг ушел под землю (видео)

10.11.2015
В минувшие выходные в штате ...

Как не надо делать селфи в джипе (видео)

13.09.2015
Селфи-эпидемия набирает обороты: без автопортрета ...