На території України циркулює 14 штамів COVID-19, – МОЗ

Секвенування на мутації буде продовжено під час епідсезону 2023/2024

Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу. Секвенування дозволяє відстежувати наявні штами та характер мутацій, які виникають — для вживання оперативних заходів в разі збільшення випадків захворюваності восени і взимку. 

«Продовження секвенування важливий компонент епіднагляду, враховуючи, що підхід до нагляду та нових випадків цього сезону буде спрощено. Зокрема, нові випадки захворювання лікарі реєструватимуть аналогічно до грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій. У кожній області спеціалісти центрів контролю та профілактики хвороб продовжать відбирати зразки, лабораторно досліджувати штами та вивчати мутації, які виникають. Рекомендована вакцинація залишається безоплатною у сімейного лікаря та пунктах щеплень. Людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання; старшим за 60 років; які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби, необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

Вакцинація залишається рекомендованою та безоплатною для всіх українців. Вона доступна на рівні кожного регіону. Транспортування та зберігання за умов дотримання холодового ланцюга на рівні областей забезпечують центри контролю та профілактики хвороб. Зараз вони посилюватимуть роз’яснювальну роботу з населенням. На цьому під час 4-ї спільної наради щодо розвитку системи громадського здоровʼя МОЗ України, Центру громадського здоров’я України, Всесвітньої організації охорони здоровʼя, керівників обласних ЦКПХ наголосив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення. Наразі понад 12 млн українців не зробили перше бустерне щеплення проти COVID-19. Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 — це 4 щеплення. Через 5 місяців після первинного курсу вакцинації необхідно зробити перший бустер. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої. Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку.

Від початку пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків. У групі ризику залишають люди із хронічними захворюваннями та старші за 60.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Факт кнопкодавства «слуги народа» попал на видео

11.09.2019 - 18:06
В президентской фракции в Раде произошел скандал с кнопкодавством. В «Чесно» засекли как депутат от «Слуги народа» голосовал за коллегу. Факт запечатлен на видео. Подобное не в новинку в парламенте. ...

В Южной Корее массовая бойня из-за импичмента президенту: видео

10.03.2017
Импичмент президенту Республики Корея Пак ...