На Кубі з’явиться база Китаю для стеження за США

Куба та Китай досягли секретної угоди щодо створення на острові бази для стеження за США. Про це в четвер, 8 червня, повідомило американське видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в американській розвідці.

Гавана отримає від Китаю за це великі кошти.

ЗМІ повідомляє, що на Кубі «з’явиться об’єкт, що дозволяє прослуховувати та перехоплювати електронні повідомлення на південному сході США», де розташовано безліч військових баз, а також стежити за переміщенням американських військових кораблів. База буде розташована приблизно за 100 км від штату Флорида. Американські чиновники вважають, що об’єкт дозволить Китаю вести сигнальну розвідку, яка включає моніторинг широкого кола інформаційних каналів.

Джерела стверджують, що влада КНР заплатила Кубі кілька мільярдів доларів в обмін на згоду на будівництво бази. 

Газета додає, що розвіддані про новий об’єкт викликали занепокоєння адміністрації президента США Джо Байдена. Однак Сполучені Штати уважно стежать за ситуацією та готові вжити заходів щодо протидії.

Нагадаємо, на початку лютого в США заявили, що зафіксувала над континентальною частиною країни китайський аеростат.

Ця куля була збита ракетою в межах повітряного простору США. За допомогою цього апарату Китай здійснював збирання важливої інформації, вважають в США.

Однак МЗС Китаю висловило протест і заявило, що метеорологічний зонд опинився в американському повітряному просторі випадково.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Надежда Савченко в грубой форме оскорбила атошников: видео

28.06.2017 - 14:38
Нардеп Надежда Савченко прокомментировала то, что в Николаеве ее забросали яйцами. При этом она позволила себе фактически оскорбить людей, которые воевали за Украину. Вот несколько пассажей Савченко (остальное можно прослушать ...

Крыса принимает ванну

20.10.2015
Домашняя крыса принимает ванну. ...

Лавров в Германии оскорбил журналистов: видео

09.12.2016
Похоже, недипломатичное поведение у министра ...

Bugatti создала велосипед стоимостью 39 тысяч долларов: видео

25.03.2017
Компания Bugatti создала при участии ...