На Гаїті банда влаштувала різанину: вбито 110 людей

У нетрях Сіте-Солей біля столиці Гаїті Порт-о-Пренс банда скоїла масову різанину, вбивши щонайменше 110 людей. Про це повідомляє Reuters.

Причиною різанини стали підозри ватажка банди Монеля «Мікано» Фелікса у тому, що його дитині, яка померла 7 грудня завдали шкоди за допомогою чаклунства.

Він наказав влаштувати масове вбивство після того, як жрець вуду, до якого чоловік звернувся за порадою через хворобу дитини, звинуватив групу людей похилого віку у нібито заподіянні шкоди дитині чаклунством.

Члени банди вбили щонайменше 60 людей 6 грудня і 50 7 грудня, використовуючи мачете і ножі. Всі жертви були старші 60 років.

Нагадаємо, 3 жовтня у місто Понт-Сонде, в сільськогосподарському регіоні Артібоніт на заході Гаїті, увірвалися члени банди та вбили щонайменше 70 осіб. Понад 6000 людей були змушені тікати.

Лідер банди «Гран Гріф» Лаксон Елан взяв на себе відповідальність за масове вбивство, заявивши, що це була помста за те, що цивільні залишалися пасивними, в той час як поліція і групи самооборони вбивали його солдатів.

За інформацією Агентства ООН з питань міграції, близько 6 270 осіб залишили свої домівки через ці напади. Більшість з них знайшли притулок у сім’ях, що живуть у сусідньому Сен-Марку та інших містах, інші живуть в імпровізованих таборах.

Місцева влада повідомила, що члени банди підпалили десятки будинків і транспортних засобів, що стало одним з найсмертоносніших нападів за останні роки в країні.

«Цей злочин проти беззахисних жінок, чоловіків і дітей є нападом не лише на жертв, але й на весь гаїтянський народ», — заявив прем’єр-міністр Гаррі Коніль в ефірі телеканалу, додавши, що сили безпеки посилюють охорону району.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав владу Гаїті якнайшвидше розгорнути роботу міжнародної місії безпеки на островах. Тільки минулого року року на Гаїті сталося понад 3 тисячі вбивств та понад 1,5 тисячі викрадень людей.

Генеральний секретар ООН також рекомендував прискорити реалізацію перехідних механізмів управління новим урядом Гаїті, щоб мінімізувати вплив банд на островах.

Нагадаємо, Рада безпеки ООН схвалила відправку місії із забезпечення безпеки на Гаїті. Мета місії — допомогти гаїтянській владі у боротьбі з бандами, що орудують у країні. Великомасштабні напади на цілі райони призвели до переміщення близько 200 тис. осіб.



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как красиво и просто раскрасить чашку (видео)

13.11.2015 - 14:44
Сделать или украсить что-то своими руками — всегда весело и интересно. Сегодня мы покажем тебе креативный, но тем не менее невероятно простой способ покрасить кружку. Лучше всего для этой цели подойдет ...

Кошка усыновила вьетнамскую свинку (видео)

08.04.2016
Кошка, которую вы можете увидеть ...

В Индии родился ребенок с двумя головами: видео

02.11.2017
Рождение сиамских близнецов — явление ...