МОК залишив незмінними умови участі росіян в Олімпіаді

Міжнародний олімпійський комітет поки не може вирішити долю російських спортсменів у питанні їх допуску на Ігри в Парижі, що відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року.

Вчергове цю проблему обговорили на олімпійському саміті у Швейцарії. Утім учасники так і не дійшли спільної мови стосовно участі атлетів з Росії та Білорусії у майбутніх Олімпійських іграх у Парижі 2024 року. 

МОК опублікував комюніке, в якому наголошено на місії спорту у побудові світу, але також висловлено жаль про вплив обмежень на спортсменів з російськими та білоруськими паспортами. Резолюція саміту підтримує ідею, що Олімпійські ігри мають сприяти миру і розвитку, незважаючи на нинішню геополітичну обстановку.

МОК підкреслив, що «нейтральні атлети» з російським та білоруським паспортами можуть брати участь, але при дотриманні чітких обмежень, зберігаючи усталену практику захисту прав спортсменів на рівні міжнародних змагань. При цьому, рішення про можливу участь росіян та білорусів на Іграх буде ухвалено у березні наступного року.

Як бачимо, по факту МОК вичікує. Деякі функціонери цієї організації воліють допустити росіян, бо це забезпечить якісь додаткові фінанси, але десятки країн у світі категорично проти такого рішення, адже недопуск на ОІ має продемонстувати неприпустимість загарбницьких війн і стимулювати в тій самій РФ привід її припинити.

Нагадаємо, у листопаді в МОК достатньо жорстко відповіли на звинувачення на свою адресу від російського МЗС, який назвав організацію упередженою. У фашистській Росіїі заявили, що дискримінація спортсменів у зв’язку з ситуацією на Близькому Сході є неприпустимою, оскільки вони не несуть відповідальності за рішення своїх урядів. Тобто цинічні кремлівські злочинці натякали, що не треба російських атлетів відстороняти від змагань, як і інших, що начебто за єдиною логікою мають також піти в бан.

«Це унікальна ситуація, яку не можна порівняти з жодною іншою війною чи конфліктом у світі, тому що вжиті заходи та рекомендації МОК є наслідком вторгнення російської армії в Україну під час Олімпійських та Паралімпійських зимових ігор-2022 в Пекіні», — заявили тоді в керівництві МОК.

Перед цим було рішення МОК відсторонити Олімпійський комітет Росії через незаконне прийняття до його складу регіональних комітетів так званих «ДНР», «ЛНР» і окупованих частин Запорізької та Херсонської областей України. Таким чином, відтепер Олімпійський комітет Росії більше не має права діяти як Національний олімпійський комітет як це визначено Олімпійською хартією, і не може отримувати жодного фінансування від олімпійського руху. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Самодовольный котяра массажирует себе живот (видео)

27.02.2016 - 17:14
Этот самодовольный котяра, на видео, покажет Вам, как можно сделать массаж самому себе. ...

ВСУ уничтожили позицию оккупантов: опубликовано видео

25.06.2018
Фронтовой волонтер Юрий Мысягин обнародовал ...

Гройсман показал видео первого полета нового украинского самолета Ан-132

31.03.2017
Премьер-министр Владимир Гройсман с гордостью ...