МОК рекомендував повернути росіян на змагання у нейтральному статусі

МОК не допустив росіян та білорусів до Олімпіади-2024. Поки що. Справа в тому, що на своєму Виконкомі 28 березня Міжнародний олімпійський комітет навіть не обговорював це питання.

Водночас було ухвалено інше важливе рішення. Комітет рекомендував міжнародним спортивним федераціям повернути російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

Про це йдеться на сайті МОК.

При цьому було оприлюднено низку вимог до спортсменів із країн-агресорів, яких можуть повернути до змагань:

  1. Спортсмени з російським або білоруським паспортом змагаються лише як нейтральні індивідуальні атлети.
  2. Командам і надалі заборонено виступати.
  3. Спортсмени, які активно підтримують війну, не можуть виступати. Персонал, який активно підтримує війну, не може виступати.
  4. Всім російським та білоруським військовослужбовцям не можна виступати. Персоналу, який підлягає таким умовам, також брати участь.
  5. Кожен спортсмен має виконати всі антидопінгові правила.
  6. Санкції щодо урядів та держав залишаються. Жодних змагань у РФ чи РБ не може відбуватися.
  7. Заборона виникнення будь-якої символіки РФ і РБ на всіх заходах, зокрема на трибунах.
  8. Жоден політик (член уряду чи державного апарату) Росії та Білорусі не може бути запрошений на такі міжнародні змагання.

При цьому у МОК повідомили, що не відмовляються від своєї ідеї щодо допуску росіян та білорусів на Олімпіаду 2024 року в Парижі.

«МОК ухвалить це рішення у відповідний час, на свій розсуд і без прив’язки до результатів попередніх олімпійських кваліфікаційних змагань», — йдеться у заяві комітету.

Україна повинна бойкотувати Олімпійські ігри у Парижі тільки в крайньому разі. Так вважає прославлений український борець, олімпійський чемпіон, а з 2019 року ще й народний депутат Жан Беленюк. Важко не погодитись з мотивацією, яку він навів ще на початку лютого.

За словами Беленюка, наша країна має передусім зробити так, щоб МОК відмовився від ідеї повернення росіян на спортивні арени.

«Я сприймаю бойкот як останній жест відчаю у разі, якщо ніхто нас не почує. Я за те, щоб працювати і домогтися того, щоб не нам потрібно було це бойкотувати. Це буде виглядати як політична поразка саме України на цьому фронті. Вийде так, що ми бойкотуємо, а представники Росії та Білорусі змагаються і досягають своїх поставлених цілей, вклинюючи свою пропаганду, використовуючи цей майданчик.

Тому нам потрібно формувати коаліцію солідарних з Україною країн. Ми бачимо, що такі країни існують, і вони на різних рівнях демонструють готовність долучитися до обговорення бойкоту. Але якщо працювати над цим питанням у такому вигляді, щоб МОК зрозумів, що долучаючи представників Росії та Білорусі, він втрачає набагато більше, ніж отримує від цього долучення, то з боку самої цієї організації їм не буде жодного сенсу йти на такий ризик, тому що це буде досить болісний удар для них.

Тож нам треба задіяти всі варіанти, щоб показати, що, ігноруючи позицію України, МОК втрачає набагато більше, ніж йдучи на поступки Росії та Білорусі», – сказав Беленюк в інтерв’ю FanDay.

Російські спортсмени не повинні брати участі в Олімпіаді, адже практично у повному складі підтримують війну кремлівського режиму в Україні. Таку думку 27 січня висловив уславлений український гімнаст Олег Верняєв.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Винница с высоты птичьего полета

11.11.2015 - 17:24
Максим Крячко и Андрей Кучеренко разработчики компании EPAM System, сняли на видео с высоты птичьего полета при помощью квадракоптера все великолепие Винницы. ...

Военному спецназу США разрешили действовать по всему миру: видео

27.11.2016
Американские подразделения Сил специальных операций ...