МКС у Гаазі видав ордери на арешт командувачів РФ

Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сергія Кобилаша (на фото) і командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова. Про це повідомляється на сайті суду у вівторок, 5 березня.

Вказано, що відповідні ордери видала Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду в контексті війни в Україні щодо ймовірних злочинів, скоєних щонайменше з 10 жовтня 2022 року до щонайменше 9 березня 2023 року.

У суді повідомили, що Кобилаш і Соколов несуть відповідальність за воєнний злочин у вигляді нападу на цивільні об’єкти, за воєнний злочин у вигляді заподіяння надмірної випадкової шкоди цивільному населенню або шкоди цивільним об’єктам, а також злочин проти людяності у вигляді нелюдських дій згідно зі статтею Римського статуту.

«Існують розумні підстави вважати, що вони несуть індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезгадані злочини за вчинення діянь спільно і через інших осіб, віддання наказу про вчинення злочинів і за нездатність здійснювати належний контроль над силами, що перебувають під їхнім командуванням», – йдеться в заяві.

Два ордери на арешт було видано на підставі клопотань, поданих прокуратури. Палата попереднього провадження II визнала, що є розумні підстави вважати, що двоє підозрюваних відповідальні за ракетні удари, завдані підлеглими їм силами по українській енергетичній інфраструктурі в період щонайменше з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року.

У суді дійшли висновку, що є розумні підстави вважати, що передбачувані удари були спрямовані проти цивільних об’єктів, а для тих об’єктів, які у відповідний момент могли кваліфікуватися як військові об’єкти, очікуваний побічний збиток цивільному населенню був би явно надмірним порівняно з очікуваною військовою перевагою.

«Є розумні підстави вважати, що підозрювані також несуть відповідальність за злочин проти людяності, який полягає в «інших нелюдських діях, що навмисне заподіюють великі страждання або серйозне ушкодження тіла, психічного або фізичного здоров’я», – додали в суді.

Як відомо, 17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Володимира Путіна, за звинуваченням його в незаконній депортації тисяч дітей з України. Також ордер був виданий на дитячого омбудсмена Марію Львову-Бєлову.

Тоді у Кремлі поспішили заявити, що РФ не визнає юрисдикції МКС і що там вважають його рішення «нікчемними». Разом з тим Путін не поїхав на саміт БРІКС до ПАР, бо йому там загрожував арешт за виданим ордером.

У вересні минулого року Європарламент затвердив резолюцію із закликом до Міжнародного кримінального суду (МКС) видати ордер на арешт самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка через депортацію українських дітей.

Про це йшлося в доповіді про відносини ЄС з Білоруссю. Європарламент засудив незаконне переміщення понад 2 150 дітей, у тому числі й дітей-сиріт, з окупованих Росією територій України до так званих оздоровчих таборів у Білорусі, де їх активно русифікують, щоб стерти національну ідентичність.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

С Башни Трампа в Нью-Йорке потребовали свободы для Сенцова: видео

24.10.2017 - 12:56
Трампу решили напомнить об узниках, находящихся в российских тюрьмах. Хотя Белый дом ранее и «выражал обеспокоенность», но тема политзаключенных в современной РФ не сдвинулась с мертвой точки. Чтобы напомнить американскому ...

В России ФСБ арестовала украинца из «Правого сектора»: видео

18.10.2017
Российские спецслужбы реанимируют раскрученную в ...

Новый украинский БМП

30.10.2015
От стандартной машины пехоты БМПТ-64 ...

На Собчак совершено нападение: появились подробности (видео)

04.03.2018
На Ксению Собчак совершено нападение. ...