Міненерго спростувало інформацію про подорожчання електрики

В Україні не буде підняття цін на електроенергію для населення з 1 січня 2024 року. Таку заяву оприлюднило Міненерго у п’ятницю, 17 листопада.

«Міненерго офіційно повідомляє, що підвищення тарифів для населення наразі не передбачається», – йдеться в заяві.

У відомстві зазначили, що сьогодні низка ЗМІ та Telegram-каналів поширили недостовірну інформацію про нібито підвищення тарифу на електроенергію для населення з 1 січня 2024 року, посилаючись у своїх повідомленнях на інтерв’ю голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського.

«Проте сам спікер не робив таких стверджень у своєму інтерв’ю. НКРЕКП публічно спростувала інформацію, викладену у журналістських повідомленнях», – заявили в Міненерго.

Міненерго також наголошує, що проти України веде війну підступний та сильний ворог. Це протистояння відбувається всюди: на полі бою, в економіці, енергетиці, в інформаційному просторі. Тому, як зазначають у міністерстві, недостовірна інформація про відключення світла, неготовність енергосистеми до зими або про підвищення тарифів постійно поширюється росіянами в нашому інформаційному просторі.

«Їхня мета – посіяти страх, паніку, зменшити віру суспільства у Перемогу і, як наслідок, – послабити всю країну і нашу здатність протистояти ворогу. Саме тому підігравання українськими журналістами цим російським ІПСО є неприйнятними. Тому ще раз звертаємося з проханням бути пильними та не допомагати діям ворога в інформаційному просторі», – вказано у заяві.

Нагадаємо, Ущаповський спрогнозував, що у 2024 році тариф на електроенергію для населення може зрости на 15% – до 3 гривень за кіловат-годину. При цьому він зазначив, що зараз ринковий тариф на електроенергію складає орієнтовно 5,5-5,8 гривні за кіловат-годину без ПДВ.

Взагалі, влада, в тому числі в особі профільного міністерства, має не тільки реагувати на такі прямі вкиди, що не відповідають дійсності. А має ще й прораховувати їх появу. Мова про те, що днями було оголошено про рішення щодо підвищення тарифів на транспортування електроенергії. Звісно, люди в більшості своїй не знають, що це не стосується тарифів для населення, а тому маніпулятори цим користуються. 

Те саме міністерство, Укренерго і інші гравці ринку мають чітко пояснювати, кого стосуються подібні підвищення, а не робити багатослівні заяви, з яких так і не зрозуміло, хто саме буде сплачувати підвищений тариф за доставку.

Як відомо, з 1 червня Кабмін підвищив тарифи на електроенергію для населення – до 2,64 грн/кВт-год. А 30 червня в Україні суттєво подорожчала електроенергія для бізнесу.

Міністр енергетики Герман Галущенко назвав такий крок вимушеним і пов’язав його з підготовкою енергосистеми України до наступної зими.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Взрывы в метро Санкт-Петербурга: много погибших (видео)

03.04.2017 - 15:43
Во время серии взрывов сразу на нескольких станциях метро Санкт-Петербурга много погибших и раненых. В частности, в результате взрыва на станции «Технологический институт» погибли минимум 5 человек, еще 50 ранены. ...

Как будет выглядеть истребитель шестого поколения (видео)

24.01.2016
Американская корпорация Northrop Grumman презентовала ...