Мери Вінниці і Карлсруе підписали угоду про побратимство міст

22 квітня, було підписано Угоду про побратимство між представниками муніципалітетів Вінниці та Карлсруе. Документ підписали Вінницький міський голова Сергій Моргунов та мер міста Карлсруе Франк Ментруп. Цей крок спрямований на формування зв’язків та довіри між обома громадами. Він знаменує новий етап у партнерстві та співпраці між містами.

Підписання Угоди про побратимство безпосередньо відбулось у місті Карлсруе, куди прибула делегація з Вінницької міської ради на чолі з міським головою Сергієм Моргуновим. Також на зустрічі був присутній Генеральний консул України в Мюнхені Юрій Ярмілко.

Так, побратимські зв’язки, які встановлюються за цією Угодою, сприятимуть розвитку наших громад у двосторонньому порядку. Співпраця та комунікація будуть різноманітними та гнучкими за своїм спрямуванням. Серед іншого, вони будуть орієнтуватися на сфери освіти, інформаційних технологій, використання альтернативних джерел енергії, урбаністичної мобільності та просторового розвитку, культурну та наукову сфери. І звичайно – євроінтеграція. Це актуальні напрями для повоєнного відновлення та інноваційного розвитку. Також великого значення надаватимуть контактам між громадянами на рівні громадянського суспільства задля сталого розвитку цих стосунків та їхнього супроводу.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов, зазначив, що підписання Угоди про побратимство – це історичний крок для подальшої комунікації між містами та мешканцями Вінниці та Карлсруе.

«Найперше, що нас об’єднує – це європейські цінності, повага до людської гідності і свободи, демократії та верховенства права. І ми сьогодні переконуємось в тому наскільки важливо захистити всі ці цінності та разом вистояти у боротьбі. Найголовніше, що ми маємо – підтримку всього цивілізованого світу, а вінничани мають ще і дружнє плече міст-побратимів, і сьогодні – Карлсруе.

Український народ виборює право, на вільне майбутнє, не тільки для себе та своїх дітей, а й усієї Європи. Вінничани, як і всі українці, хочуть жити в демократичному суспільстві. Без збоїв, без потрясінь, з сучасними європейськими стандартами в єдиній європейській сім’ї та спільноті, у комфортних та сучасних умовах, у комфортних та сучасних містах з розвинутою економікою, з якісними послугами та інноваційним середовищем. І саме це є основою для наших подальших відносин. Починаючи з культурних та студентських обмінів – завершуючи можливими проектами в бізнес-сфері та інших сферах міського життя, і ми починаємо це партнерство в складних для нашої країни час. Але на моє глибоке переконання, це історичний крок і він дуже красномовний тому, що дійсно є бажання спілкуватися, знаходити спільні точки дотику і далі рухатися до мирного життя. І важливо, щоб побратимство між нашими містами об’єднувало мешканців Вінниці та Карлсруе. – Говорить Сергій Моргунов. – Дякую громаді Карлсруе, меру Франку Ментрупу та муніципалітету, Українському культурному центру, за підтримку, яку ви надаєте українській громаді та безпосередньо вінничанам. Ви підтримали нас, коли росія хотіла занурити Україну в блекаут – надавши намети та необхідне обладнання. Ваша підтримка є важливою для нас».

Також відбулась церемонія обміну прапорами міст. А Вінницький народний ансамбль танцю «Барвінок» виконав для присутніх «Ой, у лізі червона калина» та історичну пісню «Badnerlied», яка має велике значення для мешканців Карлсруе.

Окрім підписання Угоди про побратимство було підписано Меморандум між найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині – Технологічним інститутом Карлсруе та Вінницьким національним технічним університетом.

Також очільник громади, зазначив, що у травні делегація з міста Карлсруе відвідає Вінницю.

Довідка

На весні 2022 року з ініціативи німецького міста Карлсруе розпочалась більш тісна комунікація з українським містом, аби налагодити побратимські стосунки з Вінницькою міською територіальною громадою.

Влітку Муніципалітет Карлсруе затвердив наміри встановити дружні контакти. У вересні в ході онлайн-розмови представники муніципалітетів обговорили перші кроки подальшої взаємодії, зокрема, про студентські обміни та стажування молодих фахівців. Згодом, на засіданні сесії 30 вересня депутати Вінницької міської ради прийняли рішення про розвиток міжнародної співпраці з Карлсруе. А у жовтні очільники двох міст зустрілися, і німецька сторона оголосила про акцію на підтримку Вінниці зі збором коштів на необхідне обладнання під гаслом «Наші серця зігріють Вінницю».

Пізніше до Вінниці з Карлсруе прибув гуманітарний вантаж – спецобладнання та намет для пунктів незламності, які були забезпечені різними девайсами. Також Вінниця напередодні новорічних свят передала до міста-побратима Карлсруе різноманітну літературу для української діаспори, яка там проживає.

Карлсруе – місто в Німеччині, розташоване в землі Баден-Вюртемберг, на південному заході країни. Це невелике місто з населенням близько 300 тисяч людей, яке має багату історію та культурну спадщину. Також воно славиться своїм розвинутим транспортним і електротехнічним машинобудуванням, нафтопереробною, металообробною, хімічною, поліграфічною та харчовою промисловістю. Окрім цього, варто зазначити, що Карлсруе є другим за величиною річковим портом Німеччини та має найбільший у країні нафтопереробний завод. У місті багато визначних архітектурних пам’яток, розвинена туристична сфера.

Також місто є важливим науковим центром, оскільки тут знаходяться університет Карлсруе та центр ядерних досліджень Леопольдсхафен. Університет є найстарішим технічним вищим навчальним закладом в Німеччині, який відомий своїми високими досягненнями в галузі машинобудування, інформатики та електротехніки.

Культурні і художні інститути, такі як Державна академія образотворчих мистецтв, Музей землі Баден, Державна картинна галерея та музей мультимедійного мистецтва «Zentrum für Kunst und Medientechnologie» (ZKM) також знаходяться в місті Карлсруе. Крім того, у Карлсруе був проведений перший Міжнародний з’їзд хіміків у 1860 році, де вперше були визначені чіткі формулювання атома і молекули.

Поріднені міста, міста-побратими – міста, розташовані у різних державах, між якими встановлені постійні дружні зв’язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, з метою досягнення кращого взаєморозуміння, укріплення співробітництва та дружби між народами різних країн, а також обміну досвідом у вирішенні аналогічних проблем, які стоять перед міською владою та організаціями. Співробітництво міст полягає в обміні делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, літературою, кінофільмами, фотоматеріалами, організації різноманітних проектів з метою вивчення та розуміння історичних, культурних, життєвих подібностей та розбіжностей, обміні інформацією про життя міст та ведення міського господарства. 

Раніше побратимів було більше, але події, які розпочалися у 2014 році, звісно, внесли свої корективи. Так, відносини були розірвані з Невським районом Санкт-Петербургу і Ліпецьком з Росії, а також із Рибницею з Придністров’я.

Наразі у Вінниці є вже сім міст-побратимів:
  • Кельце, Польща
  • Пітерборо, Великобританія
  • Бірмінгем, США
  • Бурса, Туреччина
  • Бат-Ям, Ізраїль
  • Паневежис, Литва
  • Карлсруе, Німеччина.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В полиции Винничины открыли дорогостоящий центр для мониторинга ситуации и принятия решений по конфликтам в районах: фото, видео

04.06.2017 - 14:52
Руководство винницкой полиции 2 июня презентовало журналистам помещения, оборудованные под прообраз современного командного пункта. Их назвали Ситуационным центром. В случае возникновения неких неординарных событий там соберут начальство для координации действий ...

Российского посла в Турции показательно убили: видео

19.12.2016
Предполагается исламистский след На публичном ...

Шимпанзе получила снаряженный автомат АК 47

26.12.2015
А на этом видео африканские ...