Латвія анулювала ліцензію телеканалу «Дождь» за допомогу військовим РФ

Зашквари російського опозиційного телеканалу «Дождь» не залишилася без покарання. Латвія анулювала телеканалу ліцензію на мовлення, повідомив сьогодні голова Національної ради з електронних ЗМІ (NEPLP) Латвії Івар Аболіньш. За його словами, рішення ухвалено «у зв’язку із загрозою національній безпеці та громадському порядку». Дождь припинить мовлення в Латвії 8 грудня.

«Оцінюючи сукупність порушень, NEPLP переконалася, що керівництво Дождя не розуміє і не усвідомлює значущості та серйозності порушень, тому не може діяти на території Латвії», — заявив Аболіньш агентству Leta. У своєму мікроблозі Twitter він також додав, що «законів Латвії повинні дотримуватися і поважати всі».

Телеканал Дождь був заблокований у Росії через кілька днів після початку війни в Україні й, як і багато інших опозиційних російських ЗМІ, був змушений припинити роботу. У червні стало відомо, що Дождь отримав ліцензію на мовлення в Латвії, куди переїхали журналісти низки незалежних російських видань. У липні телеканал оголосив, що відновлює мовлення.

Кілька днів тому у влади Латвії виникли претензії до телеканалу. Так, NEPLP наклала на Дождь штраф у 10 тисяч євро за показану в ефірі карту з Кримом у складі Росії, а також вживання слів «наша армія» щодо збройних сил РФ. При цьому NEPLP наголосив, що це вже не перша претензія до цього телеканалу.

Міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс закликав анулювати посвідки на проживання співробітників телеканалу після того, як ведучий Олексій Коростельов в прямому ефірі заявив про те, що канал «зміг допомогти» мобілізованим росіянам «на фронті».

Служба державної безпеки Латвії розпочала 2 грудня розслідування щодо телеканалу «Дождь» за підозрою в «наданні допомоги військовослужбовцям російських окупаційних військ». 

Приводом стали слова ведучого програми новин Олексія Коростельова про порушення прав мобілізованих на війну проти України росіян, і про те, що багатьом російським військовим «змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто елементарними зручностями на фронті».

У Службі держбезпеки Латвії наголосили, що на тлі злочинів російських окупантів в Україні будь-яка форма підтримки агресора є неприпустимою, а прямий або опосередкований збір чи передача коштів і майна їм переслідуються Кримінальним кодексом країни.

Фраза ведучого каналу викликала критику і в Україні. «Коли «хороші руські» допомагають «поганим руськім» — чи може світ зрозуміти нарешті, що всі вони однакові? ТК «Дождь» забезпечує всім необхідним окупантів, яким некомфортно воювати на нашій землі», — прокоментував міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Після резонансу у соціальних мережах головний редактор каналу Тихон Дзядко заявив, що фраза ведучого вводить глядачів в оману ніби «Дождь» допомагає армії РФ. За його версією, пошта, на яку глядачам пропонувалося надсилати інформацію про порушення прав російських військових, була створена для збору інформації про злочини російської армії в Україні та порушення під час мобілізації в РФ. Він вибачився перед глядачами та повідомив, що відповідний фрагмент видалили із запису ефіру.

Згодом ведуча телеканалу Катерина Котрикадзе повідомила в ефірі, що Коростельова звільнили. «Це дуже складне рішення для нас, але керівництво «Дождя» вважає його єдино вірним та можливим», — сказала вона.

Сам ведучий прокоментував ситуацію так: «Чи шкода мені кинутого всіма голодного мобілізованого (про них йшлося)? Так. Путін красень? Ні. Чи допомагаю я мобілізованим, про яких йшлося в монолозі? Тільки тим, що розповідаю про них». Тобто він тоді, виходить, брехав в ефірі? Адже казав про допомогу з оснащенням… Зрозуміло, що більш вірогідно, що в першому випадку він говорив правду, а далі вже …


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

В российском Екатеринбурге взорвали телебашню, видео

24.03.2018 - 12:59
Демонстрируя всему миру разработки новых видов вооружения и указывая на солидные инвестиции в оборонный комплекс, в России не особо скрывают дефицит средств на мирные цели. Из-за хронического недофинансирования в российском ...

Як у Вінниці десантники відзначили День ВДВ

04.08.2016
До Дня десантника вінницькі військові  ...