Купівля будинку: як вибрати житло своєї мрії

Вибрати будинок для постійного проживання — справа непроста. Тут потрібно врахувати відразу багато параметрів: розташування, площу, двір, комунікації, інфраструктуру тощо. Однак переваги життя у власному будинку очевидні і для багатьох навіть не постає питання, купити будинок у Києві чи все ж таки вибрати квартиру. То на які критерії слід звернути увагу?

Вартість будинку

Зазвичай це один із найважливіших параметрів, від якого відштовхуються при виборі пропозицій на ринку. Якщо є невеликий бюджет на будинок, купити під Києвом — оптимальне рішення, адже ціни на столичні помешкання вельми високі. Чим далі від міста, тим привабливіша вартість нерухомості. Однак слід подумати, чи зручно буде їздити постійно до столиці на роботу або в інших справах.

Вартість помешкання — ще не всі витрати покупця. Якщо вас зацікавила купівля будинку, податки доведеться сплачувати і при укладанні угоди, і потім. Але тільки в тому разі, якщо площа оселі перевищує встановлену норму.

Розташування

Якщо ви вирішили купити будинок у Києві, зверніть увагу, чи є поруч зручні транспортні розв’язки та наскільки далеко метро або зупинки громадського транспорту. Також варто подивитися, що відбувається на найближчих магістралях у годину пік: є затори чи все досить спокійно?

Перед купівлею слід оцінити наявність інфраструктури поблизу будинку. Якщо в сім’ї є діти, потрібно перевірити, наскільки далеко школа або дитсадок і чи є місця в останньому. Важливу роль відіграє відстань до продуктового магазину та інших об’єктів.

Стан будинку

Стан будівлі потрібно враховувати в комплексі — від перевірки фундаменту до оцінки планування оселі. Отже, що потрібно зробити:

  1. Перевірити, чи правильно закладений фундамент.
  2. Оцінити посадку будинку на ділянці відповідно до сторін світу та рози вітрів.
  3. Оглянути підвал і гараж на наявність грибка або цвілі.
  4. Перевірити інженерну систему й пересвідчитися в наявності проєктів інженерних комунікацій (вентиляції, опалення, каналізації, водопроводу, електрики).
  5. Оцінити сходи та зручність планування житла.
  6. Переконатися у високій якості будівельних матеріалів, що впливає на довговічність і надійність будівлі, сприятливий внутрішній мікроклімат тощо.

Якщо ви вперше купуєте будинок і не маєте уявлення, на що звертати увагу при його огляді, у такому разі може стати у пригоді агенція нерухомості. Досвідчені рієлтори з солідної компанії навмисно не запропонують клієнтові неякісний об’єкт. До того ж вони вже знають, як перевірити оселю, вміють поставити правильні запитання покупцеві, щоб пересвідчитися, що будинок підходить вам і за своїм розташуванням, і за площею, і за плануванням тощо.

Вам також не доведеться хвилюватися, які потрібні для такої процедури, як купівля будинку, документи. Агент допоможе зібрати потрібний пакет, перевірить папери у власників і в цілому потурбується про те, щоб угода була безпечною.

Ступінь готовності

Якщо будинок — це не перше житло для сім’ї і є ще додаткове помешкання, можна розглянути варіант купівлі оселі без ремонту або в неідеальному стані. Це дозволить дещо заощадити. Однак не треба забувати, що потім потрібно буде вкластися в ремонт. Такий варіант підходить тим, хто готовий чекати й поступово приводити будівлю до належного для проживання стану.

При купівлі будинку не варто поспішати. Вивчайте пропозиції ринку, консультуйтеся з професійними рієлторами, зважуйте «за» та «проти» під час оглядів — так ви знайдете житло своєї мрії.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Зеленский и его «95-й квартал» высмеяли Яценюка — песня о Сене на лабутенах покоряет Интернет

20.03.2016 - 19:16
Владимир Зеленский и его студия «95 квартал» не отстают от времени. В этот раз они сорвали банк совместив две самые популярные ныне темы в политике и шоу-бизнесе — попытку отправить в ...