Крижаний щит впаде швидше, ніж очікувалося, – вчені

Вчені заявили, що утримати середню температуру планети на допустимому рівні вже неможливо. Деталі дослідження фізиків-кліматологів з Інституту фундаментальних наук у Кореї наводить Science Alert.

За його словами, вирішити цю проблему, навіть якщо вдасться стабілізувати температуру Землі, досягнувши максимуму 2°C, не вийде. Гігантські крижані щити Гренландії та Антарктиди все одно впадуть, бо вони вже перебувають на шляху до незворотного танення.

«Щити почнуть руйнуватися і танути прискореними темпами. Переломний момент наближається набагато швидше, ніж очікувалося. Ранні комп’ютерні моделі, що імітують динаміку крижаних щитів Гренландії та Антарктиди, часто не враховували той факт, що танення крижаних щитів впливає також на океанічні процеси, які також впливають на крижані щити та атмосферу Землі», — зазначають вчені.

Крім того, на ситуацію впливає додаткове тепло, яке утворюється від того, що лід на суші та в морі продовжує танути з наростаючою швидкістю, тала вода стікає в океан і концентрується на поверхні, тим самим зменшуючи теплообмін із глибин, а значить, лише підвищує середню температуру надр. В результаті, величезна кількість талої води потрапляє до океану.

«Точку неповернення буде пройдено, коли ми досягнемо позначки в 1,8°C. Людство зможе уникнути швидкого підвищення рівня моря, лише підтримуючи температуру нижче за 1,5°C. У разі бездіяльності льодовики, що відступають, продовжать підвищувати рівень моря, мінімум, на 100 сантиметрів протягом наступних 130 років», — підсумували фахівці.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що до 2050 року на Кіліманджаро не буде льодовиків.

 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Девушка по глупости устроила пожар на автозаправке (видео)

05.01.2016 - 18:19
На видеорегистратор стоящего в очереди на автозаправке автомобиля попали кадры о том, как зарождался, начинался и случился пожар на АЗС. Правда, водитель этого автомобиля, как и многих других, поспешил убраться ...

В Южной Корее массовая бойня из-за импичмента президенту: видео

10.03.2017
Импичмент президенту Республики Корея Пак ...