Китайські кораблі увійшли в заборонені для них води Тайваня

Тайвань заявив, що кораблі берегової охорони Китаю вперше увійшли у контрольовані владою острова води, що їм заборонено. Про це повідомляє CNA.

Зазначається, що випадок зафіксовано поблизу острова Кінмень, контрольованого Тайбеєм, де минулого місяця під час втечі від тайванської берегової охорони перевернувся китайський рибальський човен і загинули двоє рибалок-громадян КНР. Після того берегова охорона Китаю почала діяти значно агресивніше.

Кінмень є одним із близько десятка островів, що перебувають під контролем Тайваню, але знаходиться на відстані менше 10 км від материкового Китаю та за понад 300 км від Тайваню, підтримує тісну взаємодію з Китаєм, а більшість його населення культурно і ментально асоціюють себе з китайцями.

За даними Адміністрації берегової охорони Тайваню 15 березня було виявлено чотири патрульні кораблі Китаю, які увійшли в заборонені для китайських суден води біля острова Кінмень.

Тайванські кораблі супроводжували китайські судна і транслювали їм попередження про входження в заборонені води та сигнали негайно залишити їх, доки китайці не відійшли.

У береговій охороні Тайваню, патрульні судна Китаю перебували на відстані близько 3-х морських миль (менше 6 км) на південь від Кінменя.

У свою чергу китайська сторона заявила про законне патрулювання кораблів берегової охорони КНР біля Кінменя «з метою захисту порядку у водах навколо острова».

Речник управління уряду Китаю з питань Тайваню Чень Біньхуа, якого цитує Xinhua, заявив: «Від моменту смертельного інциденту з рибальським човном у лютому влада Тайваню ігнорує звернення родин жертв і намагається ухилитися від своїх зобов’язань перед ними під приводом внутрішнього розслідування».

Він закликав владу Тайваню якнайшвидше врегулювати з ними всі питання.

«Материк залишає за собою право вживати подальших дій, а всі наслідки буде нести тайванське керівництво», — заявив речник.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Земфира пала для Украины (видео)

22.03.2016 - 01:21
Во дает. Пропаганда Кремля разъела еще одного артиста… Певица Земфира на концетре в Вильнюсе прямо со сцены неадекватно отреагировала на людей, которые в зале держали в руках флаги Украины. Дама заявила, что ...

Украина успешно испытала крылатую ракету: опубликовано видео

17.08.2018
Украинские ракетные войска провели успешные ...

НАБУ показало видео обыска Розенблата на борту самолета

20.10.2017
НАБУ обнародовало видео, на котором ...