Китай відповів на критику свого «мирного плану» з боку Зеленського
Китай відповів на критику президента України Володимира Зеленського так званого мирного плану Піднебесної. Але й критика виявилася такою ж беззмістовною, як і сам план. Йдеться про те, що Китай продовжить сприяти вирішенню «української кризи» на основі власної мирної ініціативи, сказала речниця МЗС КНР Мао Нін на брифінгу.
Вона нагадала, що в ініціативі Китаю і Бразилії із шести пунктів міститься заклик до відповідних сторін утримуватись від розширення лінії фронту й посилення бойових дій, а також уникати провокацій.
За словами Мао Нін, в китайсько-бразильському документі також ідеться про неприпустимість застосування у конфлікті ядерної зброї чи завдання ударів по атомних електростанціях (це єдиний позитивний заклик, який в інтересах України, — ред.) і міститься заклик до всіх сторін сприяти діалогу та переговорам.
«Загальні домовленості отримали позитивну реакцію з понад 110 країн і відповідають спільним прагненням міжнародної спільноти», – заявила речниця.
Вона заявила, що Китай обговорює свою ініціативу з українською стороною.
«Щодо «української кризи», в тому числі щодо шести спільних домовленостей, Китай підтримує тісні контакти з Україною. Китай продовжить сприяти мирним переговорам і відіграватиме конструктивну роль у політичному врегулюванні кризи», – резюмувала Мао Нін.
Як відомо, Зеленський назвав деструктивною позицію Бразилії і Китаю щодо завершення війни. Про це він сказав в інтерв’ю бразильському виданню Metrópoles, оприлюдненому напередодні.
Що було раніше? Так званий «консенсус» Китаю і Бразилії з шести пунктів щодо завершення війни в Україні здобув підтримку в більш як 110 країнах. Про це сказав спецпредставник уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей під час поїздки до Бразилії, повідомило 1-го серпня МЗС Китаю.
Зрозуміло, що це певного роду маніпуляція, адже підтримка якихось пунктів, не означає підтримку чогось комплексного. Також невідомо, чи відповідає дійсності й заявлена кількість країн.
За словами Хуейя, зараз головним пріоритетом є «охолодження ситуації».
«Китай і Бразилія спільно опублікували так званий консенсус із шести пунктів щодо просування політичного врегулювання «української кризи» (так в обох країнах називають загарбницьку війну Росії проти України – ред.). Ця заява здобула підтримку більш ніж 110 країн», – заявив Лі Хуей під час переговорів із головним радником президента Бразилії з питань міжнародної політики Селсо Аморімом.
Китайський дипломат запевнив, що Пекін готовий зміцнювати контакти й координацію з бразильською стороною в питанні політичного врегулювання «кризи в Україні» та наголосив на необхідності спільних зусиль для остаточного її вирішення.
У повідомленні йдеться, що Аморім, своєю чергою, висловив готовність влади Бразилії до взаємодії з Китаєм із метою просування «консенсусу з шести пунктів» та створення умов для врегулювання «кризи».
Китай і Бразилія опублікували свій «консенсус» 23 травня. Вже в першому пункті йдеться про необхідність деескалації ситуації на фронті – утримання від розширення бойових дій та їх загострення. При цьому взагалі не згадується про відновлення територіальної цілісності України, тоді як минулого року в першому «мирному плані з 12 пунктів» це положення йшло першим.
Фактично Китай підіграє фашистській Росії, яка хоче заморозити війну, щоб за певний період відновити військовий потенціал і спробувати захопити Україну.
Пекін демонстративно продовжує називати розв’язану Росією війну «українською кризою», що не відповідає реаліям, є вкрай образливим і свідчить про недружню політику Китаю.
У Бразилії при владі президент, який є комуністом за своєю сутністю, а тому й підтримує близькі йому диктатури.
Подпишитесь на новости