Ким був вінничанин Григорій Степанець, який заповів Залужному мільйон доларів

На початку 2023 року Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний отримав у спадок із США 1 мільйон доларів, після чого передав усі ці гроші на потреби української армії. Як з’ясувалось, кошти військовому заповів вінничанин, який понад 35 років працював і мешкав за океаном.

За інформацією The New York Times, Залужний отримав спадок від американця українського походження Григорія Степанця. Про це повідомила родина Степанців. У січні генерал пожертвував всю отриману суму на Збройні сили України. 

«Генерал Залужний спрямував ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року», — відповіли УП в управлінні звʼязків з громадськістю ЗСУ.

«Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння», — зазначив Залужний.

Що відомо про Григорія Степанця? Він народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні і був убитий німцями в жовтні 1941 року. Григорій з матір’ю були евакуйовані на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до рідного міста.

У Вінниці тоді так само було дуже мало їжі. Вижили лише завдяки тому, що дядько, який воював (був поранений і втратив ногу), ділився з ними військовим пайком.

Степанець закінчив середню школу і в 1956 році вступив до Московського державного університету імені М. В. Ломоносова, де отримав диплом з математики та хімії, а також захистив кандидатську дисертацію з фізичної хімії. Вінничанин вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і невдовзі був звільнений радянською владою за сфальсифікованим приводом. Пізніше його переслідувало КДБ, і він не міг працювати. Коли Степанець подав заявку на отримання виїзної візи, йому відмовили.

Ситуація змінилася після приходу Горбачова до влади, він отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу. У 1989 році вінничанин приїхав до США і почав працювати в Microsoft у Редмонді, штат Вашингтон, розробником програмного забезпечення. Разом з іншим розробником програмного забезпечення вони винайшли патент, переданий Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.

Як розповіли родичі Григорія Степанця, «з любов’ю Григорія до України можна порівняти лише його любов до рослин і дерев»

У Григорія та його дружини Алли, з якою вони познайомилися у 1959 році, залишилися донька, онук і правнук.

Григорій Степанець відійшов у вічність у жовтні 2022-го року.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Коментарі закриті.

Video >>

Янукович сорвался и нахамил украинской журналистке: видео

25.11.2016 - 19:39
Янукович на пресс-конференции в Ростове нахамил журналистке телеканала СТБ. На вопрос, как он думает, что о нем напишут в учебниках истории, отреагировал агрессивно. Он заявил, что напишут правду. И ей ...

Вера Брежнева упала на концерте: видео

13.04.2018
Известная певица из Украины Вера ...