Канада готова профінансувати масові поставки боєприпасів в Україну

Канада готова підтримати ініціативу Чехії щодо термінової доставки артилерійських снарядів до України.

Про це повідомляє CBC News з посиланням на джерела у Міноборони Канади.

Хоча деталі ще допрацьовуються, джерела відзначають, що уряд Канади може виділити до 30 мільйонів доларів (22 мільйони доларів США) на реалізацію плану, запропонованого на відкритті Мюнхенської конференції з безпеки президентом Чехії Петром Павелом.

Міністр оборони Канади Білл Блер заявив, що Оттава веде переговори з чехами.

«Я підписав меморандум про взаєморозуміння з одним з наших європейських союзників, Чеською Республікою, щодо можливого придбання боєприпасів, які вони зараз мають у своєму розпорядженні, що дозволить нам … швидше надати їх Україні, оскільки ми нарощуємо власне виробництво», – сказав Блер у понеділок.

Нагадаємо, 17 лютого дуже позитивна новина надійшла з Німеччини. Іі автором став президент Чехії Петер Павел.

У Мюнхені на «Українському ланчі», організованому Фондом Пінчука, Павел наголосив, що країни, які підтримують Україну, мають бути креативними і гнучкими, як українські солдати. Ці якості треба застосовувати для пошуку зброї для ЗСУ. І додав, що Чехія наразі має успіх — знайдено 800 тисяч артилерійських снарядів.

«Наразі ми знайшли півмільйона снарядів калібру 155 мм, і 300 тисяч снарядів калібру 122 мм, які ми зможемо переправити (в Україну) за кілька тижнів, якщо знайдемо фінансування на це. Ми звернемося за цією допомогою до партнерів в США, Німеччині, Швеції тощо», – заявив він.

В березні минулого року ЄС зобов’язався надати Україні один мільон снарядів. Спочатку говорили, що до кінця 2023 року, потім — протягом 12 місяців, тобто до березня вже цього року. Але наразі виходять лише на половину з цієї кількості. Тому, якщо Павел дійсно знайшов таку кількість снарядів (а брехати він не буде) і її вдасться доправити до України, це буде досить потужна допомога.

Німеччина теж нарощує виробництво снарядів. З наступного року планують виробляти взагалі 2 млн. штук на рік, щоб забезпечити потреби нашої країни.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

На Донбассе удалось снять на видео интенсивный бой

25.11.2017 - 02:54
24 ноября СММ ОБСЕ опубликовала видео боя в районе Донецкой фильтровальной станции, который снят на камеры организации на прошлой неделе. Напомним, ранее миссия акцентировала внимания, что львиное количество обстрелов, от ...

Як у Вінниці урочисто підняли Олімпійський прапор

07.08.2016
301 медаль розіграють спортсмени із ...