Камерон – Путіну: Скільки вже смішних пояснень війни?

Глава МЗС Великої Британії Девід Камерон звернувся до лідера фашистського режиму РФ Путіна з кількома риторичними запитаннями, що показують абсурдність спроб РФ виправдати війну проти України. Камерон озвучив їх під час засідання Радбезу ООН 23 лютого.

«Моє запитання Путіну просте: чому його уряд стверджує, що це битва між братами й що це за збочена форм братерства, заради якої має бути загублено так багато життів? Як Росія виконує свої обов’язки як постійний член РБ з підтримання міжнародного миру і безпеки? І скільки смішних пояснень цьому вторгненню ми маємо зараз? То вони (українці, – ред.) злочинці чи співвітчизники-росіяни?»

За словами міністра, в одну мить Україна становить загрозу існуванню Росії, а у наступну в Москві стверджують, що України не існує.

«Ви боретеся з маріонетками НАТО чи з нацистами?» – запитав він, звертаючись до РФ.

Камерон наголосив, що як нацисти поводяться лише представники режиму Путіна, «який вдерся в іншу країну і сподівається, що світ виявиться слабким і дозволить йому вийти сухим з води».

Він зазначив, що Україна продовжує відтісняти Росію, «звільнивши половину захоплених земель і вигнавши військово-морський флот РФ з його бази в Севастополі».

Захоплення невеликого містечка не змінює реальної ситуації, додав він. Російські збройні сили позбуваються сучасної військової техніки і покладаються на «неякісні снаряди з Пхеньяну».

«Ви послали покоління російських хлопчиків у м’ясорубку. Що ви кажете їхнім матерям – за що вони померли? Але вас це навіть не турбує…» – сказав Камерон.

Він наголосив, що Британія й надалі твердо стоятиме за свободу України, і нагадав, що його країна першою підписала безпекову угоду з Україною.

Рада Безпеки ООН зібралася у п’ятницю на відкриті дебати з приводу річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну. У засіданні брав участь міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Глава МЗС України зазначив, що наразі немає жодного злочину, перерахованого в Римському статуті, якого б не вчинила Росія під час війни проти України, та закликав ООН застосувати усі інструменти, аби повернути українських дітей додому.

Раніше ООН оприлюднила доповідь про ситуацію в Україні, в якій заявлялося, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну матиме довгострокові сукупні наслідки впродовж багатьох поколінь. 

У грудні 2023 Камерон під час свого візиту до Вашингтону заявив, що Британія продовжить допомагати Україні і закликав світ залишатися союзником Києва у жорстокому протистоянні з агресором. Про це він заявив під час свого виступу у США, порівнявши лідера фашистського режиму сучасної Росії з Гітлером. 

«Моє покоління, як і покоління мого діда, бореться з агресією в Європі. У минулому це була нацистська Німеччина, сьогодні — Росія», — сказав тоді міністр.

Глава МЗС заявив, що під час зустрічей із членами Конгресу США він наголосив, що війна в Україні є загрозою не лише безпеці Європи, а й безпеці США.

«Якщо ми не зупинимо Путіна в Україні, він продовжить свої агресивні дії. Наступного разу його метою може стати член НАТО, і тоді ми будемо змушені воювати з Росією безпосередньо. У такому разі ми втратимо не лише гроші та зброю, а й життя своїх громадян», — заявив Камерон.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

В Киеве произошла массовая драка футбольных ультрас: видео

12.08.2017 - 14:24
Вечером 11 августа после футбольного матча между киевским «Динамо» и «Зиркой» из Кропивницкого произошла драка между двумя группировками фанатов. У станции метро «Олимпийская» киевские «Родичі», одетые в белое, столкнулись с ...

Застрелили беременную певицу Самину Самун: видео

13.04.2018
Дичайший случай произошел в Пакистане, ...

Как правильно разделать плод граната (видео)

10.10.2015
Умеете ли Вы правильно разделать ...