Кабмін встановив новий механізм виплат у разі загибелі або поранення бійців
Уряд затвердив новий Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Про це йдеться у постанові від 24 вересня.
Порядок визначає механізм призначення та виплати допомоги учасникам в АТО у Донецькій та Луганській областях та за відсіч агресії РФ проти України.
Одноразова грошова допомога призначається та виплачується:
- у разі загибелі (смерті) або визнання безвісно відсутніми осіб, — з дати смерті, що зазначена у свідоцтві про смерть, або з дати набрання законної сили рішенням суду про визнання особи безвісно відсутньою;
- у разі встановлення інвалідності, — з дати, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Грошова допомога в разі загибелі (смерті) призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) особи.
Наразі прожитковий мінімум складає 3028 гривень. Тобто виплата становить 2,27 млн гривень.
Одноразова грошова допомога в разі встановлення інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується особам з інвалідністю внаслідок війни, залежно від групи інвалідності в таких розмірах:
- 400 прожиткових мінімумів, для працездатних осіб, — у разі встановлення інвалідності I групи (1 млн 211,2 тисяч гривень);
- 300 прожиткових мінімумів, — у разі встановлення інвалідності II групи (908,4 тисяч гривень);
- 250 прожиткових мінімумів, — у разі встановлення інвалідності III групи (757 тисяч гривень).
Щоб отримати одноразову грошову допомогу заявник подає до Мінветеранів заяву. Заява може подаватися: у паперовій формі; в електронній формі засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у разі наявності технічної можливості (Портал Дія) або засобами Єдиного державного реєстру ветеранів війни.
Нагадаємо, у березні Верховна Рада ухвалила в цілому закон щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.
Зокрема, було встановлено на рівні закону грошова виплата в розмірі 15 млн гривень родині захисника в разі його загибелі. Чому зараз мова лише про 2,27 млн. грн., наразі незрозуміло. Треба з’ясовувати.
Також тоді, у березні, була підтримана можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через чотири місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.
Водночас до другого читанні вилучені всі норми про заборону військовим поширювати певну інформацію в медіа та мережі Інтернет.
Нагадаємо, після початку війни Кабінет міністрів ухвалив рішення про виплати одноразової грошової допомоги у 15 млн гривень за смерть військових їхнім родинам.
Як відомо, 25 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що на війні проти Росії загинули 31 тисяча українських військових.
Додано:
На час воєнного стану мінімальна виплата у випадку загибелі військового у зв’язку з виконанням бойових завдань не може становити менше 15 млн грн. Враховуючи, що 750 прожиткових мінімумів – менш як 15 млн грн, насправді розмір виплати не змінюватиметься і на час воєнного стану становитиме 15 млн грн.
Подпишитесь на новости