Японія планує почати поставки зброї в Україну

Японія розглядає можливість експорту зброї в країни, які ведуть боротьбу з вторгненням. Зокрема, це стосується України. Про це йдеться у пропозиції уряду Японії, повідомляє Nikkei Asia.

«Наразі Японія відправила в Україну тільки бронежилети та інше нелетальне спорядження. За чинними правилами, Токіо може передавати бойові літаки, бронетехніку та ракети тільки тим країнам, які спільно розробляють та виготовляють техніку», – наголошується у матеріалі.

Японський уряд, а також правляча Ліберально-демократична партія запропонували ідею розширити кількість країн, що можуть мати право на експорт зброї. Таким чином, країни, які зазнали нападу сил вторгнення, відповідатимуть вимогам щодо експорту зброї.

За словами прем’єр-міністра Японії Кісіди Фуміо, розширений військовий експорт «стане ключовим політичним інструментом для надання допомоги країнам, які зазнали агресії вналідок порушення міжнародного права».

Депутат верхньої палати Сато Масахіса запропонував направити в Україну реактивні системи залпового вогню.

Уряд та правляча коаліція почнуть дебати про експорт зброї вже після місцевих виборів у квітні.

Як вже раніше повідомлялося, Україна отримає від Японії грантову допомогу у розмірі $170 млн на здійснення Плану швидкого відновлення України.

Японія планує надати Україні $5,5 млрд додаткової фінансової допомоги. Про це заявив прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, повідомляло 20 лютого Kyodo News.

За грудень минулого та лютий цього року Україна отримала від Японії 259 генераторів та запасних частин до них. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики України.


Подпишитесь на новости

 
redtram

Video >>

Собаку научили вытирать ноги, придя с улицы (видео)

19.12.2015 - 17:57
Не каждому человеку дано то, чему научили эту собаку – вытирать ноги, придя с улицы в дом. Видеоролик демонстрирует, что нет ничего невозможного в искусстве дрессировки домашних животных. Каждый, у ...

Кот смотрит фильм ужасов: смешное видео

24.07.2018
Животные понимают гораздо больше, чем ...