Як товари світових брендів масово завозяться у Росію

У Росії знову запрацюють магазини брендів Bershka, Zara та Pull&Bear, але тепер вони називатимуться Ecru, Maag та DUB.

Про це повідомило видання Meduza з посиланням на канал «Москва 24».

Виробництво одягу для росіян організували в Туреччині та Китаї.

Відкриття магазинів перенесли на квітень через масштабні землетруси в Туреччині, в яких постраждали та загибли десятки тисяч людей.

Магазини Bershka в РФ называтимуться Ecru, Pull&Bear — DUB, а Zara — Maag.

Крім цього, російський холинг Melon Fashion Group (Love Republic, Zarina, Befree) анонсував відкриття нової мережі магазинів сегменту «доступний преміум».

Нова мережа Idol має замінити на російському ринку бренд Massimo Dutti компанії Inditex, яка вийшла з Росії після її вторгнення в Україну.

Провідні бренди йдуть з РФ, але їхні товари залишаються легкодоступними – Reuters

Вантажівки з Coca Cola перетинають кордон з РФ, туристи повертаються з-за кордону з останніми моделями одягу від Zara, а місцеві онлайн-маркети скуповують меблеві запаси IKEA. Західні бренди, можливо, і покинули Росію, але їхні товари — ні.

Про це писало в кінці лютого Reuters.

«Незважаючи на те, що європейські, північноамериканські та японські компанії залишають Росію через її дії в Україні, вплив на російських споживачів мінімальний, хоча терміни доставки можуть бути довшими, а деякі товари дорожчими.

Основна зміна торкнулася маршрутів поставок, але товари залишаються доступними як онлайн, так і в магазинах. Покупцям просто потрібно знати, де шукати», — наголошує агентство.

Переважна більшість товарів, про які йдеться, не підпадає під санкції, і ці транскордонні поставки є легальними. «І Москва з радістю їх пропускає, незалежно від того, яким маршрутом вони йдуть», — додає Reuters.

Постійна доступність брендів свідчить про виклик, з яким стикаються компанії при виході з ринку, контролюючи ланцюги поставок.

Так, компанія Inditex, власник Zara, закрила 502 російських магазини після того, як РФ ввела війська в Україну, а потім продала їх компанії Daher Group, що базується в ОАЕ.

Як показав огляд Reuters шести найбільших онлайн-маркетплейсів і розмови з десятком покупців і продавців, зараз вони виживають завдяки дрібному імпорту та онлайн-продавцям.

Водночас, у той час як більшість західних брендів, які припинили свою діяльність в Росії, також вийшли з Білорусі, Inditex цього не зробив. Компанія не відповіла на запитання про це.

Динаміка курсу валют частково спричинила семиразове збільшення поставок з Туреччини через CDEK Forward, сервіс доставки з іноземних сайтів електронної комерції, повідомила Reuters директор з маркетингу Дінара Ісмаїлова.

«Як тільки бренди заявили, що йдуть, почалася якась паніка, і кількість обсягів і замовлень різко зросла», — сказала Ісмаїлова.

Минулого року оборот CDEK Forward, що займається невеликими приватними поставками, подвоївся в грошовому вираженні, причому 80% з них припадає на одяг, а товарообіг потроївся.

«Це можна порівняти з тим, якби ви особисто пішли в магазин Zara в Нью-Йорку, купили там щось і відправили це своїм друзям у Москву», — пояснила Ісмаїлова.

Крім цього, з розривом ланцюгів поставок Росія легалізувала так званий паралельний імпорт, дозволивши роздрібним торговцям ввозити товари з-за кордону без дозволу власника торговельної марки.

На сайтах електронної комерції продається широкий асортимент імпортних товарів, і продавці часто рекламують, що вони привозять продукцію з-за кордону.

Лідер ринку Wildberries продає старі запаси брендів Inditex і має майже 17 000 товарів у своєму каталозі Zara. Джерело, близьке до Inditex, повідомило, що це були залишки товарів, які були в Росії, коли компанія призупинила там свою діяльність, додає Reuters.

Wildberries не відповіла на запит про коментар.

Одним із поширених західних продуктів, є Coca-Cola, яку часто рекламують як імпортну, щоб покупці знали, що це справжня продукція.

«Хоча минулого року Coca-Cola припинила виробництво і продаж напоїв у Росії, інші компанії імпортували їх, причому на етикетках банок і пляшок зазначалося, що вони прибули з Європи, Казахстану, Узбекистану та Китаю.

Однією з особливостей такої ситуації є те, що ціни на них різняться. В одному з московських супермаркетів три банки напою продавалися за трьома різними цінами, імпортовані з Данії, Польщі та Великої Британії відповідно», — йдеться у матеріалі.

«Швидко були встановлені контакти і підписані нові контракти з новими партнерами, запущені нові грошові потоки і логістичні ланцюжки поставок з турецькими, польськими і казахськими компаніями», — сказав представник великої роздрібної мережі на умовах анонімності.

Крім цього, «дружні» країни збільшили експорт до Росії. Так, торгівля між Китаєм і Росією торік досягла рекордних 1,28 трлн юанів ($186 млрд), а експорт Туреччини до Росії зріс на 61,8% — до $9,34 млрд.

При цьому експорт Казахстану зріс на 25,1 % до $8,78 млрд.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Как развлекаются американские любители оружия (видео)

07.11.2015 - 20:10
Впечатляющее видео ночных стрельб на слёте владельцев автоматического оружия Дважды в год на стрельбище Knob Creek Gun Range в американском штате Кентукки проходит слёт любителей автоматического оружия. Бен Филиппи, побывавший ...