Як світові лідери реагують на заяви Трампа щодо України і РФ

Країни вільного світу продовжують реагувати на заяви президента США Дональта Трампа зі звинуваченнями на адресу України і Зеленського, та з компліментами Путіну і виправдовуваннями фашистської Росії.

Приєдналися до цього в Австралії.

Міністр оборони Австралії Річард Марлз та лідер Ліберальної опозиційної партії Пітер Даттон заявили що Трамп помилився у своїх твердженнях щодо Зеленського і що мир в Україні має бути досягнутий на умовах Києва, оскільки Росія є агресором.

«Війна в Україні має бути вирішена на умовах України, оскільки агресором тут є Росія, і те, що ми бачимо на кону – це цілісність світового порядку, заснованого на правилах», — цитує Марлза агентство Reuters.

Міністр оборони Австралії підкреслив, що його країна вітає мирні переговори для припинення війни в Україні, але вважає, що війна має бути припинена на українських умовах.

Опозиційний лідер Австралії Пітер Даттон також розкритикував висловлювання Трампа про те, що Україна та Зеленський самі винні у початку повномасштабної війни з Росією.

«Я думаю, що президент Трамп помилився», – заявив Даттон. Саме він був міністром оборони Австралії під час вторгнення РФ до України у 2022 році.

Крім того, він назвав Путіна «вбивчим диктатором» та підкреслив, що Австралія повинна підтримувати український народ і не поступитися російському лідеру «ні на дюйм».

«Щоб назвати президента України диктатором, треба бути дуже цинічним», — заявив президент Чехії Петр Павел.

Прем’єр Норвегії Йонас Стере назвав заяву Трампа «глибоко несправедливою».

Президент Фінляндії Олександр Стубб висловив підтримку Зеленському та українській Конституції.

Лідер демократів у Сенаті США Чак Шумер: «Гидко бачити, як американський президент відвертається від одного з наших друзів і відкрито стає на бік такого головоріза, як Путін».

Конгресмен від республіканців Майк Лоулер заявив, що Путін — підлий диктатор і головоріз, «він не наш друг і не союзник».

Сенатор від демократів Адам Шифф заявив, що «з часів Чехословаччини жодна демократична держава не була така віддана західною державою».

Лідер британських консерваторів Кемі Баденох: «Зеленський не є диктатором, він демократично обраний лідер України». Також підтримали Україну діючий і колишній прем’єри Стармер і Джонсон.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц: «Відмовляти Зеленському у демократичній легітимності неправильно та небезпечно».

Ми підтримуємо Україну та візьмемо на себе всю відповідальність за забезпечення миру та безпеки в Європі. Це фундаментальний інтерес Франції, і я його гарант, — президент Франції Еманюель Макрон.

І цей перелік можна довго продовжувати…



Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Игра «Синий кит» подняла на уши полицию Киева – чудом успели спасти девочку: видео

19.02.2017 - 15:18
Полиция Киева, бросив большие силы на поиски пропавшей девочки, которая ввязалась в смертельно опасную игру «Синий кит», сумела ее найти и спасти от самоубийства. Об этом рассказал начальник полиции Киева ...

«Азовцы» пообещали освободить Донецк: видео

24.09.2017
Под Мариуполем бойцы полка «Азов» ...