Ізраїль знайшов командний пункт ХАМАС у тунелі під штаб-квартирою ООН

ХАМАС мав командний тунель під штаб-квартирою ООН у Секторі Газа (UNRWA), повідомляє Reuters.

Армійські інженери провели репортерів іноземних ЗМІ через тунелі в UNRWA. Штаб-квартира UNRWA розташована в місті Газа.

Репортери увійшли до шахти поряд зі школою на периферії комплексу ООН і спустилися до викладеного бетоном тунелю. За словами підполковника, який проводив екскурсію, двадцять хвилин ходьби по задушній спеці, вузькому та місцями звивистому проходу привели їх під штаб-квартиру UNRWA.

Тунель, довжина якого, за словами військових, становила 700 метрів, а глибина — 18 метрів, подекуди подвоювався, утворюючи бічні кімнати. Там було офісне приміщення зі сталевими сейфами та кахельний туалет. Одна велика камера заповнена комп’ютерними серверами, інша — промисловими акумуляторними батареями.

За словами ізраїльських військових, електроенергія в тунелі подавалася саме зі штаб-квартири ООН.

ЦАХАЛ вважає, що це був один із центральних командних пунктів розвідки ХАМАСу, звідки вони керували здебільшого боями.

ХАМАС евакуювався та перерізав кабелі зв’язку, які проходять крізь підлогу підвалу штаб-квартири UNRWA.

У своїй заяві UNRWA повідомило, що звільнило штаб-квартиру 12 жовтня, за п’ять днів після початку війни, і тому «не може підтвердити чи іншим чином прокоментувати» ізраїльську знахідку.

Що було раніше

В Ізраїлі вважають, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш має піти у відставку. Нагадаємо, з такою заявою наприкінці січня виступив міністр закордонних справ цієї країни Ісраель Кац, писало видання Politico.

Ця заява пролунала після звинувачень з боку Ізраїлю в тому, що співробітники Агентства ООН для допомоги палестинським біженцям і організації робіт (UNRWA) були причетні до нападу ХАМАС 7 жовтня.

«Звичайно, як генеральний секретар ООН він несе відповідальність. Гутерріш має піти у відставку або ООН має замінити його», — наголосив Кац.

Як відомо, ЗМІ оприлюднили дані ізраїльської розвідки про те, що близько 190 співробітників UNRWA, зокрема вчителі, були водночас бойовиками ХАМАС чи Ісламського джихаду. Досьє містить імена та фото 11 з них.

Так, серед цих 11 осіб є шкільний психолог, який допоміг своєму сину викрасти жінку під час проникнення бойовиків ХАМАС на територію Ізраїлю… США 26 січня призупинили фінансування UNRWA. Своєю чергою палестинці звинуватили Ізраїль у фальсифікації інформації.

UNRWA заявило про початок розслідування, а генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш ініціював перевірку інформації про участь окремих співробітників у нападі ХАМАС на Ізраїль.


Подпишитесь на новости

 

Video >>

О нетрадиционном применении пива в военном деле (видео)

23.11.2015 - 23:34
Для немцев пиво – один из атрибутов повседневной жизни. Они его используют даже в военном деле, хотя и весьма забавно. К примеру, для того, чтобы проверить насколько, стабильна пушка у ...

Трехлетний мальчик защищает свою бабушку от полиции (видео)

16.04.2016
В результате получил шанс стать звездой ...

Турчинов показал видео ракетных испытаний возле Крыма

01.12.2016
Секретарь СНБО Александр Турчинов, который ...