Ізраїль оголосив президента Бразилії персоною нон грата

Ізраїль оголосив президента Бразилії Луїза Інасіо Лулу да Сілву персоною нон ґрата через його порівняння війни в Секторі Гази з Голокостом. Про це повідомляє Reuters в понеділок, 19 лютого.

«Ми не забудемо і не пробачимо. Це серйозний антисемітський напад. Від мого імені та від імені громадян Ізраїлю скажіть президенту Лулі, що він — персона нон ґрата в Ізраїлі, доки він не забере свої слова назад», — заявив міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац.

Раніше Лула на саміті Африканського Союзу в Ефіопії сказав, що «те, що відбувається в Секторі Гази з палестинським народом, не має аналогів в інших історичних періодах. Фактично, таке було, коли Гітлер вирішив вбивати євреїв».

Бразильський лідер заявив, що це «війна між високопідготовленою армією та жінками з дітьми».

Лула також підтримав справу Південної Африки про геноцид, подану проти Ізраїлю в Міжнародному суді ООН. Суд виніс попереднє рішення, у якому наказав Ізраїлю не вдаватися до актів геноциду в Секторі Гази, але не наказав припинити вогонь.

Нагадаємо, Бразилія, попри ратифікацію Римського статуту та зобов’язання виконувати рішення Міжнародного кримінального суду, не збирається заарештовувати президента Росії Володимира Путіна у випадку візиту. Про це у вересні минулого року в інтерв’ю індійському виданню Firstpost заявив Лула да Сілва.

«Я вірю, що Путін може легко поїхати до Бразилії. Я можу вам сказати, що якщо я буду президентом Бразилії й він (Путін — ред.) приїде до Бразилії, його в жодному разі не заарештують», — сказав він.

У кулуарах зустрічі G20 у Нью-Делі Лула заявив, що Путіна запросять на зустріч G20 у Ріо-де-Жанейро у 2024 році. 


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Три способа слепить красивые вареники (видео)

25.12.2015 - 19:05
Излюбленная еда украинцев – вареники. Чем бы их не наполнили – они всегда вкусные. Предлагаем три способа лепки этого замечательного блюда, для того, чтобы они были еще и красивыми, как ...

Курьезное ограбление (видео)

05.10.2015
Курьезное ограбление удалось заснять на ...

На Донбассе с воздуха уничтожили позиции российских оккупантов: видео

16.08.2018
Командир Украинской Добровольческой армии Дмитрий ...