Ізраїль активно купує у РФ викрадене українське зерно
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга відреагував на інформацію про прибуття до Ізраїлю ще одного судна із зерном, яке, за даними української сторони, було вивезене фашистською РФ з тимчасово окупованих територій. У зв’язку з цим до МЗС викликали ізраїльського посла для вручення офіційної ноти протесту.
За словами міністра, подібні випадки можуть негативно вплинути на двосторонні відносини, адже йдеться про торгівлю ресурсами, які Україна вважає незаконно привласненими. Він підкреслив, що Київ очікує більш чіткої реакції з боку Ізраїлю, особливо з огляду на попередній інцидент із аналогічним вантажем.
Українська сторона наполягає, що приймання таких поставок суперечить міжнародному праву та підриває довіру між країнами. У МЗС також закликали Ізраїль утриматися від подібних дій у майбутньому та вжити заходів для недопущення імпорту зерна сумнівного походження.
Раніше журналістка розслідувального проєкту SeaKrime Центру Миротворець Катерина Яресько повідомила, що 12 квітня Ізраїль дозволив російському балкеру ABINSK (IMO: 9303869) зайти в порт Хайфа. Судно доставило 43,7 тис. т пшениці, вивезеної з окупованих територій України.
Ізраїль заявив Україні, за версією ізраїльських ЗМІ, що «вже занадто пізно затримувати російське судно», звинувачене у перевезенні краденого українського зерна, адже судно покинуло порт Хайфи.
Подпишитесь на новости
























