Іран захопив танкер з нафтою, назвавши його американським

Американський нафтовий танкер, який прямував через Оманську затоку, був затриманий Військово-морськими силами Ірану. Цю інформацію підтвердили у ВМС країни у четвер, 11 січня, передає IRNA.

Зазначається, що танкер тепер йде у напрямку портів Ірану. Судно було конфісковано за рішенням суду як відповідь на «крадіжку США іранської нафти у 2023 році».

Раніше повідомлялося, що танкер St. Nikolas, на борт якого проникли люди у військовій формі, змінив курс біля берегів Оману і попрямував до Ірану. У момент захоплення судно знаходилося приблизно за 90 км від порту Оману Сухар в Оманській затоці. Після цього зв’язок з танкером було втрачено.

Танкер, яким володіє грецька судноплавна компанія Empire Navigation, перевозив іракську нафту і прямував маршрутом з Басри (Ірак) до Туреччини через Суецький канал. Судно зафрахтувала турецька компанія Tupras. При цьому іранська сторона називає танкер «американським».

Раніше танкер звався Suez Rajan. За версією США, він перевозив іранську нафту в порушення американських санкцій. Суперечку між американським Мін’юстом і компанією-власником вдалося залагодити у 2023 році, відвантаживши США 1 млн барелів іранської нафти, яку конфіскували.

У відповідь на перехоплення Suez Rajan Іран захопив танкер, який віз нафту з Кувейту для американської енергетичної компанії Chevron.

Нагадаємо, у квітні минулого року Іран захопив нафтовий танкер під прапором Маршаллових Островів у Оманській затоці.


Подпишитесь на новости

 

Коментарі закриті.

Video >>

Бойцы ВСУ успешно выполнили боевое задание: видео победного танца

23.02.2019 - 12:06
Офицер ВСУ Анатолий Штефан опубликовал новое «зажигательное» видео с фронта За 22 февраля пресс-центр Объединенных сил в предварительном утреннем отчете зафиксировал четырнадцать обстрелов террористами украинских позиций на Донбассе. В том ...

«Динамо» победило «Александрию»: видеообзор

18.08.2018
Гол Виктора Цыганкова отменным ударом ...

Как отучить кошку точить когти о мебель

28.08.2016
Вся мебель безжалостно испорчена, обои ...